Úvod > Aktuality > Ostravská zoologická zahrada po roce opět zahajuje večerní komentované prohlídky
Ostravská zoologická zahrada po roce opět zahajuje večerní komentované prohlídky
"> "> ">
Příroda

Ostravská zoologická zahrada po roce opět zahajuje večerní komentované prohlídky

  • Vydáno16. června 2014
Zájemci tak mají možnost zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění. První prohlídka se uskuteční již tuto sobotu a pak každou další až do konce prázdnin.

Během procházky večerní zahradou v Ostravě účastníci poznají, jak vypadá zoo po zavírací době, a hlavně budou moci pozorovat chování zvířat, které je navečer jiné než během dne. Zejména zvířata soumračná a noční bývají v tuto dobu daleko aktivnější, např. kočkovité šelmy, jeleni nebo sovy. Naopak zvířata s denní aktivitou bude možné vidět, jak se v průběhu večera ukládají ke spánku. Např. pávi, kteří se v areálu zoo pohybují volně, vylétají každý večer hřadovat vysoko do korun stromů.

První prohlídka se uskuteční v sobotu 21. června od 20:00 hod.

Upozorňujeme, že pohyb po areálu zoo je možný pouze s průvodcem (akce se koná po zavírací době). Délka prohlídky je okolo 3 hod. Vzhledem k časové náročnosti prohlídky doporučujeme zvážit účast nejmenších dětí.

Návštěvníci zaplatí cenu běžného vstupného, dospělí 110 Kč a děti do 15 let, které musejí přijít pouze v doprovodu dospělé osoby, pak 80 Kč. Na večerní prohlídky neplatí žádné permanentky či jiné zlevněné vstupenky. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.