Úvod > Aktuality > Ostrava oslaví 14. výročí otevření Slezskoostravského hradu
Ostrava oslaví 14. výročí otevření Slezskoostravského hradu
"> "> ">
Kultura

Ostrava oslaví 14. výročí otevření Slezskoostravského hradu

  • Vydáno8. května 2018
V letošním roce oslaví Ostrava již 14. výročí otevření Slezskoostravského hradu. 14 let kultury… čtrnáct let historie a romantiky… letos na téma „Hejtman Jan Čapek ze Sán… aneb… „kde jsou boží bojovníci. Hradní slavnosti proběhnou 12. – 13. května 2018. Program bude probíhat na dvou scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem.

Děti se mohou těšit na Hradních slavnostech na soutěže nebo na představení s koňmi.

Zabrouzdáte i do minulosti a připomenete si etapy historie Slezskoostravského hradu, ať už období Keltů a Římanů, dobu husitskou, období renesance, ale také různorodé umělecké a kulturní žánry, hejtman Jan Čapek se Sán, historická muzika a tance, polní husitské ležení, malá bitva polních vojsk, kejklíři a komedianti, rytířské tábory a zobrazení živé historie.

Můžete se těšit  na pestrý program tohoto 14. výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy.

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka vás provede malebnou krajinou mezi kopečky a údolími tohoto pohoří. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.

Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.