Úvod > Aktuality > Oslavte v neděli šedesáté narozeniny Zoo Jihlava
Oslavte v neděli šedesáté narozeniny Zoo Jihlava
">
Příroda

Oslavte v neděli šedesáté narozeniny Zoo Jihlava

  • Vydáno24. května 2017
V neděli 28. 5. 2017 se v jihlavské zoologické zahradě můžete těšit na zajímavou akci s názvem Párty ZOOparty, kterou bude Zoo Jihlava slavit šedesát let své existence. Kromě skvělé zábavy zoo také připravila speciální edici vlastních poštovních známek, které kulaté jubileum připomínají.
TygrS oslavami se začne v neděli 28. května od 17:00 na Masarykově náměstí! Promenáda zvířecích masek vám představí zvířata řady velikostí a druhů... Kdo se bude chtít přidat, může si "masku" opatřit v blízkém zoostánku s malováním na obličej nebo prostě jít jen tak "za člověka"!

Co by to bylo za párty bez správné hudby? Vystoupí kapela Tygrooo a těšit se můžete i na parašutisty!
Po 17:45 se zvířecí průvod přesune do zoo a v 18:00 hodin bude u hlavního vchodu slavnostní zahájení ZOOpárty.

Od 18:10 pak proběhne oslava v rytmu speciální velké zážitkové hry – bude se "stopovat" zvěř, komentovat "synchronizované" plavání pelikánů nebo "projíždět" zažívacím ústrojím anakondy. A navíc se ve 20:30 může každý připojit k lampionovému průvodu, který projde zoologickou zahradou. Vstupné na akci v zoo bude stát rovných 100 Kč.
 

Sběratelé známek pozor – Zoo Jihlava nabízí speciální emisi

Tuleň v zoo JihlavaZoo Jihlava si nechala u příležitosti výročí 60. let od svého založení zhotovit u České pošty emisi vlastních známek. Ta vyšla již 9. března 2017 a je nazvaná Zoo Jihlava – 60 let. Na tiskovém listu je celkem 25 poštovních známek s pěti druhy zvířat z pěti kontinentů. Ameriku zastupuje ara hyacintový, Asii panda červená, Austrálii klokan rudý, Evropu tuleň obecný a Afriku žirafa síťovaná. Autorem návrhů je výtvarník Vladimír Veselý.

Cena tiskového listu známek Zoo Jihlava – 60 let je stanovena na 730 Kč, přičemž obsahuje 25 kusů známek v celkové nominální hodnotě 400 Kč. Tiskový list si mohou zájemci zakoupit na pokladnách Zoo Jihlava, nebo na e-shopu na webu jihlavské zoo.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.