Úvod > Aktuality > Lázeňské Velikonoce v Jeseníku nabídnou tradiční zvyky
Nebude chybet ani pletení pomlázek
"> Nebude chybet ani pletení pomlázek "> K lázenským Velikonocum bude patrit také zdobení kraslic ">
Lázně a wellness

Lázeňské Velikonoce v Jeseníku nabídnou tradiční zvyky

  • Vydáno14. dubna 2014
S koncem zimních měsíců první vodoléčebné lázně světa nenabízí svým hostům jen speciální očistné kúry a pobyty, ale také společné přivítání jara a oslavu nejvýznamnějších křesťanských svátků – Velikonoc.

Velikonoce v Priessnitzových léčebných lázních budou ve znamení (nejen) lidových řemesel.Letošní velikonoční program v Priessnitzových léčebných lázních bude opět bohatý. Již na Zelený čtvrtek chystají koncert jesenické skupiny Brejle. Naopak páteční den bude patřit výtvarné dílně pro všechny malé i velké pod vedením Ivety Filipové.

Symbolicky na Velký pátek 18. dubna bude zpřístupněna kaple a hrobka Vincenze Priessnitze, nacházející se přímo na lázeňské kolonádě. Neváhejte využít této jedinečné příležitosti, při které zajímavými vědomostmi o lázních, jejich zakladateli a jeho rodině nebude šetřit lázeňský průvodce Jan Kratěna. Osobnost velikána přírodního léčitelství připomene také komentovaný film Vincenz Priessnitz.

Zručným řemeslníkům následně bude patřit Bílá sobota. Pod jejich šikovnýma rukama budou v hale Sanatoria Priessnitz vznikat pletené košíky, pomlázky či malované kraslice, nebudou chybět ukázky dalších velikonočních zvyků. Nejmenší se mohou těšit na Velikonoční pohádkovou babičku, ti větší na pravý folklór u cimbálu. Sobotní odpoledne završí velikonoční veselice. Atmosféru svátků umocní klavírní preludie a komorní koncerty.

Na Velikonoční pondělí v Jeseníku také nezapomínají. Bude ve znamení rodinné pomlázky. Užijte si svátky jara v jesenických lázních!

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.