Úvod > Aktuality > Oslavte 19. narozeniny s berounskými medvědy!

Oslavte 19. narozeniny s berounskými medvědy!

Vydáno 9. ledna 2019 Příroda
Na neděli 13. ledna připadají letos 19. narozeniny berounských medvědů, kteří žijí v medvědáriu v berounském lesoparku Městská hora již od října 2000. U medvědária na Městské hoře začne narozeninová party ve 13:00. Na své si v sobotu odpoledne přijdou i děti.
Medvědi BerounLetošní výročí se v berounském medvědáriu ponese také ve znamení vzpomínky na nejmenšího ze sourozenecké trojice, medvěda Vojtu.

Oslava devatenáctých medvědích narozenin spojená s předáním dárků a krmením medvědů je plánována od 13:00 do 15:00 hodin. Studenti Střední pedagogické školy budou mít připraveny hry pro děti se sladkou odměnou.

Roztomilí medvídci se narodili medvědici Kateřině v roce 2000 v Českém Krumlově, která se však o ně odmítla starat. Mláďata tak skončila u medvědáře Jiřího Černého a posléze i u Václava Chaloupka, který s nimi natočil již zmíněný populární večerníček. Dnes šelmy žijí poklidným životem v městském lesoparku v Berouně.
Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Méďové ze stejnojmenného večerníčku od dob natáčení už vyrostli. Vidět je můžete kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium.

Rozhledna Městská hora v Berouně

Rozhledna Městská hora v Berouně

Rozhledna Městská hora se nachází v berounském parku, v nadmořské výšce 290 m n.m. Vyhlídková plošina je ve výšce 11 m a poskytuje krásný výhled na město Beroun, panorama Dědu, vrcholky Křivoklátska, oblast Českého krasu a Brdy.

Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvěda hnědého, který je na zámku chován již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.

Další aktuality