!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Oslavte 20. narozeniny s berounskými medvědy!

Oslavte 20. narozeniny s berounskými medvědy!

Vydáno 12. ledna 2020 Příroda
Na neděli 13. ledna připadají letos jubilejní 20. narozeniny berounských medvědů Kuby a Matěje, kteří žijí v medvědáriu v berounském lesoparku Městská hora již od října 2000. U medvědária na Městské hoře začne narozeninová party ve 13:00. Na své si v pondělí odpoledne přijdou i děti.
Medvědi BerounLetošní 20. jubileum oslaví medvědi Kuba a Matěj v berounském medvědáriu v pondělí 13. ledna 2020. Oslava dvacátých medvědích narozenin spojená s předáním dárků a krmením medvědů je plánována od 13:00 do 17:00 hodin.

Popřát medvědům přijdou "medvědí táta" režisér Václav Chaloupek, medvědí kmotři z Českého Krumlova Jan Míša Černý a Radek Černý, nebudou chybět ani představitelé města Berouna. Studenti Střední pedagogické školy budou mít připraveny hry pro děti se sladkou odměnou.

Roztomilí medvídci se narodili medvědici Kateřině v roce 2000 v Českém Krumlově, která se však o ně odmítla starat. Mláďata tak skončila u medvědáře Jiřího Černého a posléze i u Václava Chaloupka, který s nimi natočil již zmíněný populární večerníček. Dnes šelmy žijí poklidným životem v městském lesoparku v Berouně. Chybí mezi nimi však jeden z medvědích bratrů Vojta, který uhynul 13. dubna 2016.
Rozhledna Městská hora v Berouně

Rozhledna Městská hora v Berouně

Rozhledna Městská hora se nachází v berounském parku, v nadmořské výšce 290 m n.m. Vyhlídková plošina je ve výšce 11 m a poskytuje krásný výhled na město Beroun, panorama Dědu, vrcholky Křivoklátska, oblast Českého krasu a Brdy.

Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Městské medvědárium v Berouně - navštivte medvědy z večerníčku

Méďové ze stejnojmenného večerníčku od dob natáčení už vyrostli. Vidět je můžete kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium.

Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvěda hnědého, který je na zámku chován již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.