Úvod > Aktuality > Zoo Praha se raduje z nového hrocha – připutoval k nám z Francie
Zoo Praha se raduje z nového hrocha - připutoval k nám z Francie
"> "> ">
Zážitky

Zoo Praha se raduje z nového hrocha – připutoval k nám z Francie

  • Vydáno22. listopadu 2019
Zoo Praha získala ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse nového hrocha. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října 2016. Zatím zůstává v zázemí.
hroch tchécoDo Zoo Praha přicestoval z Francie tříletý samec hrocha. Minimálně třicet dnů však Tchéco zůstane v karanténě, navíc bude potřebovat nějaký čas, aby si na nové prostředí zvykl. Výhledově by měl být spojen se samicí Maruškou, jejíž partner Slávek uhynul loni na podzim. Jde o mladého samce v dobré kondici a ošetřovatelé doufají, že jimi návštěvníkům bude dělat radost dlouhá léta.

hroši prahaMatka Tchéca pochází z francouzské zoo Planète Sauvage, otec z Madridu. Chovatelé, kteří se o Tchéca starali v Plaisance Du Touch, jej popisují jako velmi přátelské, klidné zvíře, které se nikdy neprojevovalo agresivně vůči lidem ani ostatním hrochům. Jeho zvídavá povaha se projevuje tím, že si rád stoupá na zadní a rozhlíží se, co se děje kolem. Základem hrošího jídelníčku je seno či tráva, nicméně Tchéco si také rád pochutná na jablcích, křehkém salátu či pórku, zatímco mrkví si noví chovatelé jeho sympatie budou získávat stěží.

Zoologická zahrada Praha chová hrochy již od roku 1933 a řada z nich patřila k opravdovým zvířecím – navíc velmi populárním – osobnostem. Mimořádnou popularitu si vydobyla například hrošice Zuzana, která do Prahy přišla za války z rozbombardované berlínské zoo, dále také legendární Slávek, který se stal ikonou povodní 2002, nebo jeho syn Váleček.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.