Úvod > Aktuality > Oslavte Mezinárodní den průvodců zajímavými prohlídkami v Brně

Oslavte Mezinárodní den průvodců zajímavými prohlídkami v Brně

Vydáno 12. února 2018 Zážitky
Mezinárodní den průvodců můžete oslavit i vy! Samotní oslavenci totiž ani letos nezahálejí a připravují řadu zajímavých akcí, na kterých byste neměli chybět. Portál Kudy z nudy vás zve na detailní prohlídky Brna. Začátek a slavnostní zahájení akce se uskuteční v sobotu 17. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice, odpolední prohlídky začínají ve 14 hodin.
Mezinárodní den průvodců v cestovním ruchu se po celém světě slaví tradičně 21. února už od roku 1990. Tehdy se oslav zúčastnilo 15 zemí, v dnešní době počet států, které nějakým způsobem připomínají práci průvodců, stále stoupá. A Česko se na seznam zařadilo také. Kromě desítek nejrůznějších akcí pro děti, hendikepované, seniory i rodiny, se v tuto dobu konají také odborné semináře, workshopy i nejrůznější rekvalifikační kurzy. Jakých akcí se můžete zúčastnit i vy?
 

Brno slaví celý víkend

BrnoAť je vaším koníčkem architektura, historie, příroda nebo gastronomie, získáte k těmto tématům v Brně zajímavé tištěné průvodce. Poznat však profesi průvodců a užít si s nimi osobní setkání můžete v sobotu 17. a v neděli 18. února.

Již 15. let  připravují brněnští průvodci a místní turistické informační centrum víkend plný prohlídek tajemných i historických zákoutí Brna. Vybrat si můžete z 12 prohlídkových okruhů, z nichž se některé během víkendu budou opakovat.

BrnoCelkem je připraveno dvanáct prohlídkových okruhů, osmnáct prohlídek. Dvě z nich s tématem brněnských pověstí jsou určeny pro rodiny s dětmi od 6 let, tři prohlídky budou cizojazyčné – v angličtině, němčině a ruštině.

Konkrétní informace o jednotlivých prohlídkách a další podrobnosti se dozvíte na webových stránkách Turistického informačního centra města Brna. Nezapomeňte však, že počet míst na každou prohlídku je omezený!

Za symbolickou cenu 30 korun vyrazte s báječnými průvodci poznat architekturu, kostely, osobnosti nebo pověsti města Brna!
Prohlídkový okruh Po stopách Leoše Janáčka v Brně

Prohlídkový okruh Po stopách Leoše Janáčka v Brně

Trasa zahrnuje devět nejdůležitějších míst, která jsou spojena se životem a dílem skladatele Její pastorkyně, Příhod lišky Bystroušky či Sinfonietty, a jehož tvorba patří k tomu nejvýznamnějšímu, co hudba 20. století světu přinesla. Celá trasa měří asi šest kilometrů.

Brnopas - průvodce Brnem, který šetří peníze

Brnopas - průvodce Brnem, který šetří peníze

Brnopars je určen každému, kdo se chystá na návštěvu Brna, nechce minout nic zajímavého a chce ušetřit. Turistická karta plná výhod a elektronická jízdenka v jednom provede městem a doporučí místa a události hodné pozornosti.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Nejstarší světskou stavbou v Brně je budova Staré radnice. Areál je v současnosti využíván ke kulturním a společenským účelům. Z věže s renesančním ochozem je možné shlédnout centrum města Brna.

Gourmet Brno – vyzkoušejte nejlepší brněnské restaurace

Gourmet Brno – vyzkoušejte nejlepší brněnské restaurace

Brněnskou gastronomickou scénu mapuje nezávislý projekt Gourmet Brno. Ten hodnotí a následně doporučuje ty nejlepší restaurace, bistra, kavárny, vinárny, pivnice, cukrárny a bary.

Mezinárodní den průvodců v Brně

Mezinárodní den průvodců v Brně

Turistické informační centrum města Brna společně s Asociací průvodců ČR pořádá už 16. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 23. a neděli 24. února 2019.