Úvod > Aktuality > Oslavte konec roku v Národním technickém muzeu
Oslavte konec roku v Národním technickém muzeu
"> "> ">
Kultura

Oslavte konec roku v Národním technickém muzeu

  • Vydáno28. prosince 2019
Národní technické muzeum v Praze na Letné zve do svých expozic poslední návštěvníky roku 2019. Kromě úterý 31. 12. 2019 je otevřeno každý den vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Také na Nový rok bude přístupné. Kromě rozsáhlé dopravní haly s historickými exponáty automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké, lodní a železniční dopravy si zájemci mohou prohlédnout i Fotografický ateliér a expozice Tiskařství, Astronomie a Architektury, stavitelství a designu.
Můžete vidět i zajímavou výstavu, kterou Národní technické muzeum vzdává hold fenoménu Jawa. Vystaveno je zde na pět desítek motocyklů, automobil, trofeje ze závodů či jezdecké výstroje, a to převážně ze soukromých, veřejnosti jinak nepřístupných, sbírek.

Mezi mimořádné vystavené předměty lze zařadit například silniční závodní motocykl Jawa 350 typ 673, se kterým jezdil náš nejúspěšnější motocyklový závodník František Šťastný. Zcela ojedinělý je rovněž vystavený soubor vývojových prototypů motocyklů Jawa představující motocykly od počátku 30. let až do let 90.

Navštívit můžete i další právě probíhající výstavy, jakými jsou Sláva amatérské fotografie – výstava v Národním technickém muzeu a Technika v diktaturách. Národní technické muzeum je kromě úterý 31. 12. 2019 je otevřeno každý den vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte – výstava v Plasích

8.3.
31.10.
Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte – výstava v Plasích

Výstava v Centru stavitelského dědictví v Plasích „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ připomíná nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku. Vystaveny jsou zde dvě desítky motocyklů Jawa, v řadě případů jde o jediné dochované kusy daného typu.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.