Úvod > Aktuality > Oslavte jaro v pražské botanické zahradě zdarma
Oslavte jaro v pražské botanické zahradě zdarma
">
Příroda

Oslavte jaro v pražské botanické zahradě zdarma

  • Vydáno20. března 2012
Chcete-li s rodinou či přáteli oslavit první jarní den, můžete se zítra, 21. března, vydat na procházku třeba do pražské botanické zahrady a vychutnat si tak veškeré vnitřní i venkovní expozice zcela zdarma.
Skleník Fata Morgana se nachází na jižním svahu trojské stráně a částečně je zapuštěn do skalnatého terénu. Interiér skleníku je rozdělen do tří částí, ve kterých se návštěvník seznámí s mnoha druhy rostlin tropického a subtropického klimatického pásma a pozná různé rostliny zajímavých barev a nezvyklých tvarů.

Venkovní expozice botanické zahrady zahrnuje mnoho výsadeb jako je například Ornamentální zahrada, Japonská zahrada či Stráň, jejíž dominantou jsou tři železné sochy výtvarníka Lukáše Raise (Archimedon, Noha, Dva). Dále Pivoňková louka, která právě na přelomu března a dubna nabízí unikátní pohled na kolekci kvetoucích magnolií. Mezi další expozice patří Stálezelené dřeviny a stínomilné trvalky, Severoamerická polopoušť, Mokřad či Lesní biotopy východní Asie a Severní Ameriky.

Vinice sv. Kláry nabízí posezení u nejlepších vín z Troje, Čech a Moravy s možností vyhlídky na Prahu.

Přírodní areál – zde můžete navštívit naučnou stezku, na které se seznámíte s cennými lokalitami, jako jsou přírodní památky Havránka, Salabka a Velká skála.


Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.