Úvod > Aktuality > Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Vydáno 9. září 2019 Památky
V rámci oslav Dnů evropského dědictví 2019 připravuje hradě Šternberk poblíž Olomouce rozšířené prohlídky hradu a prohlídku doprovodné výstavy zdarma. Dny evropského dědictví se letos na hradě uskuteční v sobotu 14. 9. 2019 od 10 do 16 hodin.
ŠternberkHradem budou provázet průvodci oblečeni do historických kostýmů. Začátek všech prohlídek bude situován do hradní kaple, nejstarší části zdejšího hradu. Vystoupí tu se svým historickým repertoárem hráčka na violoncello a studentka konzervatoře Vendula Pařenicová.

V rámci prohlídek se návštěvníci setkají s restaurátorkami, které v současné době pracují na obnově jedinečného souboru kachlových kamen. Uvidí přímo v reálných prostorách, jak probíhá obnova historických skvostů šternberského hradu. Restaurátorky představí svou zajímavou práci a jistě bude prostor pro dotazy návštěvníků. Jako bonus budou v tento den zpřístupněny výstava "Liechtensteinská dominia střední Moravy" a "Páni na Šternberku" zdarma.

Dny Evropského dědictví na hradě Šternberk se uskuteční v sobotu 14. 9. 2019 od 10 do 16 hodin. Vstupné pro dospělé je stanoveno na 180 Kč, studenti a senioři zaplatí 130 Kč. Pro ordiny s dětmi je připraveno vstupné za 480 Kč.
Státní hrad Šternberk

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.

Další aktuality

1.1.
2020
Hrad Helfštýn otevře první lednovou sobotu své brány

Hrad Helfštýn otevře první lednovou sobotu své brány

Střední Morava a Jeseníky | Památky
29.12.
2019
Připravte se na poslední prohlídky hradu Šternberk v roce 2019

Připravte se na poslední prohlídky hradu Šternberk v roce 2019

Střední Morava a Jeseníky | Památky