Úvod > Aktuality > Oslavte Den Ptactva v ZOO Jihlava
Oslavte Den Ptactva v ZOO Jihlava
">
Příroda

Oslavte Den Ptactva v ZOO Jihlava

  • Vydáno28. března 2013
Jako každý rok pořádá jihlavská zoo Oslavy Dne Ptactva, které letos připadnou na Velikonoční neděli (31. března). Pro všechny návštěvníky bude od 10:00 do 15:00 hodin připraven pestrý program v areálu zoo – ptačí vyrábění pod záštitou ČSOP Jihlava, ptačí kvíz, nebo ukázky velikonočních tradic ve vzdělávacím centru PodpoVRCH.
zoo-jihlava-podpovrchU expozice domácích zvířat „Babiččin dvoreček“ vystoupí ve 14:00 hodin folklórní soubor Pramínek s jarním pásmem "Pomlázka" a "Vítání jara". Nebudou chybět ani první letošní ukázky výcviku dravců a sov v 11:00 a v 15:00 hodin, které se uskuteční i na Velikonoční pondělí (1. dubna) ve stejné časy (pouze za příznivého počasí).

Zoo Jihlava zve na tento den obzvlášť všechny nositele ptačího příjmení – pokud se zaregistrují u pokladen, budou mít slevu 50 % na vstupném a mohou se zúčastnit losování o letenku na vyhlídkový let a další zajímavé ceny. Ptákem roku 2013 je břehule říční, a tak všichni Břehulovi (a také příbuzní Vlaštovkovi, Vlaštovičkovi a Jiřičkovi) budou mít vstup zcela zdarma.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.