Úvod > Aktuality > Oslavte Den českého piva s pivovarem Litovel
Oslavte Den ceského piva s pivovarem Litovel
"> Oslavte Den ceského piva s pivovarem Litovel "> Stejne jako ostatní piva znacky je varený klasickou výrobní technologií "> Svatého Václava mužete oslavit od 27. do 29. zárí ve stovce restaurací, kde se Litovel cepuje
Gurmánská turistika

Oslavte Den českého piva s pivovarem Litovel

  • Vydáno23. září 2013
V pátek 27. září letos poprvé Češi oslaví nový svátek – Den českého piva. Podobně jako mají vinaři své Svatomartinské, budou mít i milovníci piva svůj svátek, v předvečer svatého Václava, patrona českého piva. Cílem je vytvoření nové celonárodní tradice oslavy českého piva a posílit hrdost na tento tradiční nápoj. Do oslav, které by se měly stát tradicí, se zapojuje také pivovar Litovel.
Pivovar LitovelPivovar Litovel je doma na Hané a tady zve v předvečer sv. Václava všechny své příznivce do podniků s Litovlí na čepu. Připraveny jsou ochutnávky svátečního Václava, ležáku, uvařeného speciálně pro tuto příležitost a také malé pivo k hlavnímu jídlu zdarma jako pozornost. Sváteční Václav je světlý nefiltrovaný ležák. Stejně jako ostatní piva značky je vařený klasickou výrobní technologií, tentokrát však z několika druhů sladů s přídavkem sladu karamelového a bavorského. Chmelil se natřikrát žateckým poloraným červeňákem a to mu přináší příjemné chmelové aroma v harmonii s plnou chutí tradičně vařeného piva.

I když jde o fakt, vycházející z historie, jen málokdo si zlatý mok s jeho patronem sv. Václavem spojuje. Den českého piva by měl být příjemnou i zábavnou osvětou, která přiblíží historii i tradici českého pivovarnictví a ukáže na jeho jedinečnost i zajímavé propojení s gastronomií v tom smyslu, že pivo není jen nápojem ke guláši, nebo vepřovému se zelím, ale má všechny předpoklady stát se součástí zážitkové gastronomie, stejně jako víno. Svatého Václava můžete oslavit od 27. do 29. září ve stovce restaurací, kde se Litovel čepuje, například v Litovli, Mohelnici, Uničově, Brně nebo v Olomouci.
Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.