Úvod > Aktuality > Oslaďte si život čokoládou na výstavě v Žatci
Sladký život cokolády poznáte v Žatci
"> Sladký život cokolády poznáte v Žatci "> Sladký život cokolády aneb Horkosladký príbeh této neresti v Žatci "> Sladký život cokolády aneb Horkosladký príbeh této neresti
Kultura

Oslaďte si život čokoládou na výstavě v Žatci

  • Vydáno8. února 2014
V Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci si nenechte ujít výstavu Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti.
Sladký život čokolády – výstava v ŽatciVýstava v Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci vznikla ve spolupráci s Muzeem v Bruntále, firmou Nestlé Česko a soukromými sběrately čokoládových obalů. Výstavě dominují čokoládové a kakaové obaly od 60. let minulého století až do současnosti.

Výstava osvětluje, co je to nápoj bohů, kde se čokoláda vzala, přiblíží pěstování kakaovníku, zpracovávání kakaových bobů a jejich odrůdy, poodhalí rozdíl mezi hořkou, mléčnou a bílou čokoládou. Zmíní také největší výrobce čokolády, kteří působili či působí v zahraničí i u nás. Výstava bude otevřena do 27. dubna 2014.

K výstavě se také uskuteční doprovodný program. Regionální muzeum K. A. Polánka a Chocolaterie Willy & Pauli z Prahy připravili Degustaci špičkových čokolád, která se uskuteční 27. února 2014 od 17 hodin v hlavní budově muzea v Žatci. Degustace bude doplněna přednáškou a promítáním fotografií o původu a historii čokolády, zpracování kakaových bobů, vlivu čokolády na zdraví člověka, seznámíte se s nejlepšími světovými výrobci čokolád a především ochutnáte luxusní čokolády z dílen skutečných mistrů oboru, které jsou v prodeji jen ve vybraných specializovaných prodejnách.

Nenechte si ujít ojedinělý zážitek určený pro všechny mlsné jazýčky, kteří chtějí nahlédnout do tajů zrodu pravé čokolády a kteří se chtějí nechat unášet nádhernými vůněmi a rozmanitými chutěmi. Přijďte si zpestřit odpoledne zajímavou ochutnávkou! Po skončení degustace bude možné čokolády zakoupit. Vzhledem k omezené kapacitě sálu (50 lidí) lze zakoupit vstupenky již nyní v předprodeji za 150 Kč, v den konání za 200 Kč. Po skončení akce je možnost shlédnout výstavu Sladký život čokolády.
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Kabinet chmelových známek je největší vystavovaný soubor účelových známek v České republice. Co se týče známek chmelových, je expozice bezesporu nejobsáhlejší veřejnou sbírkou tohoto druhu na evropském kontinentě.