Úvod > Aktuality > Masopust v zoo Děčín se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?
Masopust v zoo Decín se blíží!
"> Masopust v zoo Decín se blíží! "> "> "> "> "> K oprášení kucharek a pripomenutí zarucených receptu na koblihy nyní vyzývá všechny své príznivce decínská zoologická zahrada "> "> Akce Masopust ze zoo na zámek probehne v sobotu 15. února od 14 hodin

Masopust v zoo Děčín se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?

Vydáno 11. února 2020 Zážitky
Taškařice veselé pro děti i dospělé… Tak to je slogan, který každoročně provází velmi oblíbenou akci, jež se koná již tuto sobotu 15. února v Děčíně. Jde o oblíbený masopustní průvod městem, kterému předchází bohatý program v děčínské zoo a který ukončí veselice na náměstí. Návštěvníky čeká rozjařené odpoledne plné zajímavých aktivit. Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy.
Děčín masopustVeselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za pár dnů čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy masopustu chystá zoo na třetí únorovou sobotu 15. 2. 2020. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem. Po celý den bude v zoo platit speciální masopustní vstupné: dospělí zaplatí 50 Kč, děti 20 Kč stejně jako studenti a důchodci.
  
Děčín masopustProgram masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy. Připravena je totiž tradiční soutěž O nechutnější masopustní koblihu. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo. Soutěžní vzorek, kterým jsou tři kusy koblih stejného těsta i náplně, je nutné odevzdat na pokladně zoo v den konání akce nejpozději do 13:45 hodin. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled. V čele porotys zasedne, tak jako každý rok, mlsný medvěd. Do soutěže mohou jednotlivci dodat i více koblihových trojic, musí se však lišit alespoň náplní. Příchozí se ale mohou těšit i na další soutěže. Mezi přítomnými se bude hledat i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo dítě, které bude mít nejhezčí masopustní masku.
 

Masopustní průvod vyjde ze Zoo

Zoo Děčín medvědPo soutěžích bude následovat nejoblíbenější součástí celé akce – masopustní průvod městem. Ten vyjde od brány zoo v 15:15 hodin a o veselou náladu se během něj postarají Panoptikum Maxe Fische s flašinetem, harmonikář, vozembouchář, Krušnohorská dudácká kapela, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín a teplické Divadlo Krabice. Po cestě čeká maškary celkem 6 zastavení. Na tom prvním u Domu dětí a mládeže Děčín požádají zástupce města o svolení ke vstupu průvodu do děčínských ulic. Pokud jim předá klíč, mají vyhráno a mohou se vydat směr Hostel, kde je budou čekat soutěže pro děti i dospělé a také divadelní představení s flašinetem a chůdami!

Masopust DěčínDalší zastávkou bude restaurace Burger Berg pod feratou a ani tam nebudou chybět masopustní taškařice. Čtvrtá v pořadí přivítá průvod masek Městská knihovna Děčín společně s infocentrem. Tam se účastnící dočkají krátkého programu žáků hudební školy pod vedením Karla Suchánka i chutného pohoštění. Předposledním místem, kde se průvod zdrží bude Křížová ulice s pohoštěním Vinotéky Děčín, kde proběhne tradiční soud s medvědem. Cílem letošního průvodu bude Pivovar Nomád. Tady bude připomenuta další z masopustních tradic, a to pohřbívání basy. Zároveň zde proběhne i dospělácká soutěž o nejhezčí masku o soudek piv.
Pivovar Nomád Děčín – pivovar v podzámčí

Pivovar Nomád Děčín – pivovar v podzámčí

Nomád vaří piva v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů. Pivnice se nachází přímo v prostorách pivovaru Nomád pod zámkem.

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Další aktuality

4.7.
2020
Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Severozápadní Čechy | Letní sporty
3.7.
2020
Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Severozápadní Čechy | Zážitky
30.6.
2020
Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Severozápadní Čechy | Zážitky
29.6.
2020
#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness