Úvod > Aktuality > Masopust v zoo Děčín se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?
Masopust v zoo Děčín se blíží!
"> Masopust v zoo Děčín se blíží! "> K oprášení kuchařek a připomenutí zaručených receptů na koblihy nyní vyzývá všechny své příznivce děčínská zoologická zahrada "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Masopust v zoo Děčín se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?

  • Vydáno19. února 2022
Taškařice veselé pro děti i dospělé… Tak to je slogan, který každoročně provází velmi oblíbenou akci, jež se koná v sobotu 26. února v Děčíně. Jde o oblíbený masopustní průvod městem, kterému předchází bohatý program v děčínské zoo a který ukončí veselice na náměstí. Návštěvníky čeká rozjařené odpoledne plné zajímavých aktivit. Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy.
Děčín masopustVeselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za týden čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy masopustu chystá zoo na čtvrtou únorovou sobotu 26. 2. 2022. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.  Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy.

Děčín masopustPřipravena je totiž tradiční soutěž O nechutnější masopustní koblihu. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo. Soutěžní vzorek, kterým jsou tři kusy koblih stejného těsta i náplně, je nutné odevzdat na pokladně zoo v den konání akce nejpozději do 13:45 hodin. Jeden soutěžící může do soutěže přihlásit i více svých koblihových trojic. Podmínkou je pouze změna náplně nebo těsta. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled. V čele porotys zasedne, tak jako každý rok, mlsný medvěd. Vyhodnocení soutěže proběhne tentýž den nejpozději do 15:00 hodin v zoo. Příchozí se ale mohou těšit i na další soutěže. Mezi přítomnými se bude hledat i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo dítě, které bude mít nejhezčí masopustní masku.
 

Masopustní průvod vyjde ze Zoo

Zoo Děčín medvědPo programu v zoo přijde na řadu masopustní průvod městem. Ten vyjde od brány zoo přibližně v 15:00 hodin a o veselou náladu se během něj postarají Panoptikum Maxe Fische s flašinetem, harmonikář, vozembouchář, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín nebo herci na chůdách. Účastníci průvodu budou rádi, když se k nim přidají další lidé v maskách a podpoří tak atmosféru akce. Po cestě čeká maškary celkem 6 zastavení. Na tom prvním u Domu dětí a mládeže Děčín požádají zástupce města o svolení ke vstupu do děčínských ulic. Pokud klíč získají, budou se moci vydat směr Hostel, kde je budou čekat soutěže pro děti i dospělé a také pštrosí tanec s flašinetem.

Masopust DěčínU Hostelu budou k dispozici stánky a drobné soutěže již od 14:00 hodin. Kdo tedy vynechá program v zoo, pro toho může být Hostel ideálním místem, kde se k průvodu přidat. Další zastávkou bude restaurace Burger Berg pod feratou a ani tam nebudou chybět masopustní taškařice. Čtvrtá v pořadí přivítá průvod Městská knihovna Děčín společně s infocentrem. Tam se účastnící dočkají knihovnické křížovky na pohádkové téma a nebude chybět i něco k zakousnutí. Předposledním a posledním místem, kde se průvod zdrží, bude Křížová ulice. Tam pohoštění nabídne Vinotéka Děčín a Restaurace U růžové zahrady a zde také proběhne tradiční soud s medvědem. Průvod o délce cca 2,3 km zakončí diskotéka s DJ Radkem Leknerem v Restauraci U růžové zahrady.
Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Na Pastýřské stěně v Děčíně vznikla první česká via ferrata v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem 15, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.