Úvod > Aktuality > Festival Opera Barocca je v plném proudu
Opera Barocca prinese do Prahy atmosféru magických barokních slavností
"> Opera Barocca prinese do Prahy atmosféru magických barokních slavností "> Díla barokních velikánu zprostredkují soubory, které se specializují na autentickou interpretaci barokní hudby "> Vzácným hostem letos bude italský kontratenor Alessandro Giangrande
Kultura

Festival Opera Barocca je v plném proudu

  • Vydáno21. srpna 2013
Opera Barocca přináší do Prahy atmosféru magických letních barokních slavností z přelomu 17. a 18. století. Od 16. srpna do 8. září 2013 můžete prožít autentická scénická představení, v nichž se propojuje hudba se zpěvem a tancem. Festivalová představení se konají každý den kromě pondělí od 20:15 na nádvoří historického Clam-Gallasova paláce.
Opera baroccaV letošním ročníku jsou pro návštěvníky připravena scénická představení, která odkazují na magickou atmosféru letních barokních slavností pořádaných na nádvořích a v zahradách velkolepých paláců na přelomu 17. a 18. století. Program letního festivalu Opera Barocca 2013 vytvořil Institut barokní kultury ve spolupráci s organizátory festivalu Carnevale Praha. Obsahuje hudebně-taneční obrazy ze slavných barokních oper a baletů XVII. a XVIII. století.

Díla barokních velikánů zprostředkují soubory, které se specializují na autentickou interpretaci barokní hudby. Všechna představení jsou důsledně scénická, účinkující vystupují v dobových kostýmech a atmosféra prostředí je umocněna barokní iluminací. V premiéře 23. 8. 2013 zazní hudba Giovanni Battisty Bononciniho, kterou skladatel zkomponoval pro svého mecenáše Johanna Wenzela von Gallas, diplomata a stavitele pražského Clam-Gallasova paláce, v níž se každoročně festival Opera Barocca odehrává

Opera BarrocaVzácným hostem letos bude italský kontratenor Alessandro Giangrande, který vystoupí v pátek 6. září 2013 od 20:15 hodin na festivalové scéně v Clam-Gallasově paláci v představení “Sotto Le Stelle”. Představení mimo jiné připomene letošní 320. výročí od uvedení Bononciniho krásné římské serenáty s pastorální tématikou “La Nemica d’amore fatta amante”. Spolu s vybranými ariemi z této serenáty zazní v představení tež hudba z Händelovi římské cantátyTirsi, Clori e Fileno”, o které se dlouhý čas myslelo, že je navždy ztracena.

Představení začínají denně kromě pondělí vždy ve 20.15 hod. Vstupenky je možné zakoupit během festivalu v pokladně infocentra v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1, nebo on-line na  webových stránkách pořadatele. Základní cena vstupenky je 600 Kč, snížená 500 Kč a VIP 900 Kč.
Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.