Úvod > Aktuality > Festival Opera Barocca je v plném proudu
Opera Barocca prinese do Prahy atmosféru magických barokních slavností
Kultura

Festival Opera Barocca je v plném proudu

  • Vydáno21. srpna 2013
Opera Barocca přináší do Prahy atmosféru magických letních barokních slavností z přelomu 17. a 18. století. Od 16. srpna do 8. září 2013 můžete prožít autentická scénická představení, v nichž se propojuje hudba se zpěvem a tancem. Festivalová představení se konají každý den kromě pondělí od 20:15 na nádvoří historického Clam-Gallasova paláce.
Opera baroccaV letošním ročníku jsou pro návštěvníky připravena scénická představení, která odkazují na magickou atmosféru letních barokních slavností pořádaných na nádvořích a v zahradách velkolepých paláců na přelomu 17. a 18. století. Program letního festivalu Opera Barocca 2013 vytvořil Institut barokní kultury ve spolupráci s organizátory festivalu Carnevale Praha. Obsahuje hudebně-taneční obrazy ze slavných barokních oper a baletů XVII. a XVIII. století.

Díla barokních velikánů zprostředkují soubory, které se specializují na autentickou interpretaci barokní hudby. Všechna představení jsou důsledně scénická, účinkující vystupují v dobových kostýmech a atmosféra prostředí je umocněna barokní iluminací. V premiéře 23. 8. 2013 zazní hudba Giovanni Battisty Bononciniho, kterou skladatel zkomponoval pro svého mecenáše Johanna Wenzela von Gallas, diplomata a stavitele pražského Clam-Gallasova paláce, v níž se každoročně festival Opera Barocca odehrává

Opera BarrocaVzácným hostem letos bude italský kontratenor Alessandro Giangrande, který vystoupí v pátek 6. září 2013 od 20:15 hodin na festivalové scéně v Clam-Gallasově paláci v představení “Sotto Le Stelle”. Představení mimo jiné připomene letošní 320. výročí od uvedení Bononciniho krásné římské serenáty s pastorální tématikou “La Nemica d’amore fatta amante”. Spolu s vybranými ariemi z této serenáty zazní v představení tež hudba z Händelovi římské cantátyTirsi, Clori e Fileno”, o které se dlouhý čas myslelo, že je navždy ztracena.

Představení začínají denně kromě pondělí vždy ve 20.15 hod. Vstupenky je možné zakoupit během festivalu v pokladně infocentra v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1, nebo on-line na  webových stránkách pořadatele. Základní cena vstupenky je 600 Kč, snížená 500 Kč a VIP 900 Kč.
Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky

Chystáte se na výlet do Prahy? Tipy na nejoblíbenější turistické cíle v hlavním městě

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst světa, místo, kde se střetává moderní kultura s historií. Starobylost a malebná krása stověžaté Prahy láká návštěvníky ze všech koutů světa. Objevte Staré Město, Nové Město, Hradčany, Josefov, Kampu, Malou Stranu i další místa. Vybrali jsme pro vás spoustu báječných tipů na výlet, které byste měli v Praze navštívit.
Praha | Památky

Kam v Praze za kulturou? Tipy na návštěvu pražských divadel

Hlavní město nabízí dostatek zábavy v kteroukoliv roční dobu. Pokud patříte k milovníkům divadelních představení, nechte se inspirovat našimi tipy a vyražte za známými herci do velkých i komorních divadel, kde je zaručena osobitá atmosféra prosycená přímým kontaktem se samotnými herci. Navíc v řadě divadel se s nimi můžete sejít po představení v divadelní kavárně. Neseďte doma a užijte si jedinečný kulturní zážitek!
Praha | Kultura

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Marně byste v Česku hledali město, které nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na úterý 5. prosince, oslavy se konají na náměstích, na hradech i zámcích, ale i ve vlaku a tajemném podzemí. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí na které můžete vyrazit.
Praha | Zážitky

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty