Úvod > Aktuality > Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu
Zážitky

Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu

  • Vydáno21. srpna 2019
Pod zříceninou hradu Okoř, o které se zpívá notoricky známá trampská písnička, se bude odehrávat program jednoho z neoblíbenějších letních festivalů u nás. V sobotu 24. srpna 2019 se už podvacáté otevřou brány romantického areálu lemovaného Zákolanským potokem. Těšit se můžete na vystoupení Žlutého psa, Marka Ztraceného, Vypsané Fixy, MIGu 21 a dalších kapel. Během celé akce i po ní bude jezdit tradičně kyvadlová doprava linka X-Okoř z Prahy 6 (Veleslavína) a Kladna.
Legendární Festival Okoř letos 24. srpna slaví již jedenadvacáté výročí své existence. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí Pavel Callta, Žlutý pes, Jaroslav Uhlíř, Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Marek Ztracený, MIG 21, Tata Boys a Dědek Mládek Illegal Band.

Na louce pod hradem bude stejně jako každým rokem připravena celá řada doprovodných aktivit určených zejména dětem (zorbing v bazénu, dětský koutek, malování na obličej), relaxační zóna a pestrý výběr občerstvení, z něhož si přijdou na své i vegetariáni, příznivci hamburgerů, raclette, palačinek, jogurtů, domácích limonád či dobře chlazeného piva.

Příjemný jednodenní festival blízko Prahy s kvalitní dramaturgií získal mnoho příznivců mezi diváky i kapelami, kteří se sem po celou dobu existence pravidelně vracejí. Vstupenky na místě bude možné zakoupit na pokladně od 12:00 hodin za cenu 590 Kč.
 

Na Okoř autem, busem nebo vlakem

A jak se na Okoř dostat? Možností je spousta. Ty, kteří se rozhodnou použít automobil nebo motocykl upozorňujeme, že parkování pro návštěvníky je zajištěno v okolí obce Okoř cca 200 m od areálu a při příjezdu je označeno orientačním systémem. Do festivalového areálu je přísný zákaz vjezdu. V případě neoprávněného vjezdu může dojít k odtažení vozidla.

Tak jako každý rok bude zavedena kyvadlová doprava z Kladna a z Prahy. Z hlavního města na Okoř pojede linka X-Okoř ze zastávky Nádraží Veleslavín, odjezdové stání 4 – kyvadlová doprava přímou linkou označenou jako X-Okoř od 11:00 v pravidelném intervalu po 30 min. Poslední posílená linka X-Okoř vyjíždí ve 20:00 hodin. Odjezdy spojů zpět do Prahy: 18:00, 20:00, 22:00, 23:00, 00:00 okolo 01:00 hod. po skončení akce od Okoře. Využít lze samozřejmě i pravidelnou autobusovou linku z Vítězného náměstí přes Roztoky.

Festival OkořZ Kladna bude vyjíždět autobus stejného označení, tedy X-Okoř v 11:00, 12:15, 13:30, 15:00, 19:00 hodin ze zastávky Autobusové nádraží Kladno, odjezdové stání číslo 15. Odjezdy spojů zpět: 18:00, 22:00, 24:00, okolo 01:00 hod. po skončení akce od Okoře (počet spojů bude případně rozšířen dle aktuální poptávky cestujících). Jízdné je pro oba autobusy stejné, a to 60 Kč dospělí, 30 Kč děti 6-15 let a důchodci, děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo), jízdenky k zakoupení před nástupem do autobusu.

K dopravě na Okoř, hlavně s dětmi, lze využít i prázdninový výletní Cyklohráček. Ve vlaku potkáte kromě průvodčích také hrajvedoucí. Ti vám půjčí hry a hračky a hlavně pro vás mají připravené dárky na památku. Cesta v Cyklohráčku vám uteče, jako nic. Z Prahy Hlavního nádraží vyráží vlak v 9:07 a 13:07 (v Praze dále zastavuje na Smíchově, Cibulce, Zličíně a Hostivicích) a doveze vás do zastávky Noutonice, která se nachází pouhé 2 km od hradu Okoř.

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.

Další aktuality

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky

V Neumětelích zahájí jezdeckou sezónu Horymírova jízda

V sobotu 24. února 2024 se v Neumětelích a Radotíně chystá Horymírova sváteční jízda. Přijďte se podívat na koně i jezdce, kteří touto svou jízdou otevřou letošní jezdeckou sezónu. Horymírova družina se sejde okolo 8:00 v Radotíně, odkud vyrazí na dlouhou cestu, až do Neumětel.
Středočeský kraj | Letní sporty

Jarní poutě 2024: Matějská, Sedlecká, Dobrovodská či Řípská

Jaro je na spadnutí a s ním i oblíbené jarní poutě. Pražská Matějská začíná již poslední únorovou sobotu, dlouho na sebe nenechají čekat ani velikonoční poutě Sedlecká v Kutné Hoře a jihočeská v Dobré Vodě. Dubnový výlet na Říp spojte s Řípskou poutí a za květnového sluníčka si užijete pouť ve Žďáru nad Sázavou.
Středočeský kraj | Zážitky

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již patnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Sbírka slánek ve Slaném je jednou z největších na světě

Je vidět, že bez soli to zkrátka opravdu nejde. A zvlášť ve Slaném, kde vznikla roku 2011 originální velká sbírka slánek. Díky ochotným dárcům z Česka i zahraničí se sbírka rychle rozrůstá a v současné době čítá zhruba již 4200 exponátů. Darované skvosty jsou vystaveny v prostorách slánského Infocentra Pod Velvarskou bránou.
Středočeský kraj | Kultura

10 tipů, kam na výlet v Kolíně a okolí

Kolínu se díky místním židovským památkám přezdívá „Jeruzalém na Labi“. Z výšky si královské město lze prohlédnout z rozhledny Vodárna, vzniklé z bývalé vodárenské věže, anebo ze středověké věže Práchovna. V blízkém parku jsou k vidění sochy medvědů ze známé pohádky Potkali se u Kolína. Dominantou města je honosný chrám sv. Bartoloměje od Petra Parléře. Unikátní zákoutí v historickém centru města představuje Bartolomějské návrší, které nabízí neobvyklé pohledy na nejcennější kolínské památky. K návštěvě láká zdejší kostnice s bohatou ornamentální výzdobou i budova bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Z místní zvonice se naskýtají krásné výhledy do daleka.
Středočeský kraj | Památky

V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

Hornické muzeum Příbram pořádá v sobotu 17. února 2024 tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Přijďte si užít masopustní průvod, rej masek a žertovné masopustní scénky v prostředí hornických Březových Hor! Na přípravě této lidové veselice muzeum již 21. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 98 let.
Středočeský kraj | Kultura

Církevní řády: noční vigilie, práce a latinské mše s cisterciáky

Silentium, tedy přísné noční mlčení, vstávání ve tři čtvrtě na tři ráno a vzápětí ve tři hodiny noční vigilie, to je jen část denního řádu, který se už dlouhá staletí udržuje v cisterciáckém opatství Naší milé Paní ve Vyšším Brodě. Z celé řady cisterciáckých klášterů v Česku dnes zbyl jako jediný fungující mužský klášter.
Středočeský kraj | Památky