Úvod > Aktuality > Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu
Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu
"> "> ">
Zážitky

Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu

  • Vydáno21. srpna 2019
Pod zříceninou hradu Okoř, o které se zpívá notoricky známá trampská písnička, se bude odehrávat program jednoho z neoblíbenějších letních festivalů u nás. V sobotu 24. srpna 2019 se už podvacáté otevřou brány romantického areálu lemovaného Zákolanským potokem. Těšit se můžete na vystoupení Žlutého psa, Marka Ztraceného, Vypsané Fixy, MIGu 21 a dalších kapel. Během celé akce i po ní bude jezdit tradičně kyvadlová doprava linka X-Okoř z Prahy 6 (Veleslavína) a Kladna.
Legendární Festival Okoř letos 24. srpna slaví již jedenadvacáté výročí své existence. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí Pavel Callta, Žlutý pes, Jaroslav Uhlíř, Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Marek Ztracený, MIG 21, Tata Boys a Dědek Mládek Illegal Band.

Na louce pod hradem bude stejně jako každým rokem připravena celá řada doprovodných aktivit určených zejména dětem (zorbing v bazénu, dětský koutek, malování na obličej), relaxační zóna a pestrý výběr občerstvení, z něhož si přijdou na své i vegetariáni, příznivci hamburgerů, raclette, palačinek, jogurtů, domácích limonád či dobře chlazeného piva.

Příjemný jednodenní festival blízko Prahy s kvalitní dramaturgií získal mnoho příznivců mezi diváky i kapelami, kteří se sem po celou dobu existence pravidelně vracejí. Vstupenky na místě bude možné zakoupit na pokladně od 12:00 hodin za cenu 590 Kč.
 

Na Okoř autem, busem nebo vlakem

A jak se na Okoř dostat? Možností je spousta. Ty, kteří se rozhodnou použít automobil nebo motocykl upozorňujeme, že parkování pro návštěvníky je zajištěno v okolí obce Okoř cca 200 m od areálu a při příjezdu je označeno orientačním systémem. Do festivalového areálu je přísný zákaz vjezdu. V případě neoprávněného vjezdu může dojít k odtažení vozidla.

Tak jako každý rok bude zavedena kyvadlová doprava z Kladna a z Prahy. Z hlavního města na Okoř pojede linka X-Okoř ze zastávky Nádraží Veleslavín, odjezdové stání 4 – kyvadlová doprava přímou linkou označenou jako X-Okoř od 11:00 v pravidelném intervalu po 30 min. Poslední posílená linka X-Okoř vyjíždí ve 20:00 hodin. Odjezdy spojů zpět do Prahy: 18:00, 20:00, 22:00, 23:00, 00:00 okolo 01:00 hod. po skončení akce od Okoře. Využít lze samozřejmě i pravidelnou autobusovou linku z Vítězného náměstí přes Roztoky.

Festival OkořZ Kladna bude vyjíždět autobus stejného označení, tedy X-Okoř v 11:00, 12:15, 13:30, 15:00, 19:00 hodin ze zastávky Autobusové nádraží Kladno, odjezdové stání číslo 15. Odjezdy spojů zpět: 18:00, 22:00, 24:00, okolo 01:00 hod. po skončení akce od Okoře (počet spojů bude případně rozšířen dle aktuální poptávky cestujících). Jízdné je pro oba autobusy stejné, a to 60 Kč dospělí, 30 Kč děti 6-15 let a důchodci, děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo), jízdenky k zakoupení před nástupem do autobusu.

K dopravě na Okoř, hlavně s dětmi, lze využít i prázdninový výletní Cyklohráček. Ve vlaku potkáte kromě průvodčích také hrajvedoucí. Ti vám půjčí hry a hračky a hlavně pro vás mají připravené dárky na památku. Cesta v Cyklohráčku vám uteče, jako nic. Z Prahy Hlavního nádraží vyráží vlak v 9:07 a 13:07 (v Praze dále zastavuje na Smíchově, Cibulce, Zličíně a Hostivicích) a doveze vás do zastávky Noutonice, která se nachází pouhé 2 km od hradu Okoř.

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda