Úvod > Aktuality > Olympijský park: užijte si zimní olympiádu v Brně!
Zážitky

Olympijský park: užijte si zimní olympiádu v Brně!

  • Vydáno3. února 2022
Být u toho, fandit, sportovat a možná si vyzkoušet i některou z disciplín, se kterou jste se zatím nesetkali. Takovou možnost budete mít jako návštěvník Olympijského parku v Brně! Otevřen bude přesně tak dlouho, jako bude hořet olympijský oheň nad Pekingem: od 4. do 20. února 2022.
olympijský festival BrnoZimní Olympijský festival v Brně se uskuteční od 4. do 20. února 2022 v areálu Nové Zbrojovky u vlakové zastávky Brno Židenice. Nabídne více než deset zimních sportů. Nebude chybět curling, snowpark, skokanský můstek, nebo běžkařská a bruslařská dráha. Projekt, který se v Brně poprvé představil v roce 2018 v areálu brněnského výstaviště, vzniká ve spolupráci města Brna, Jihomoravského kraje, Českého olympijského výboru a jeho partnerů. V rámci první edice zakoupilo město Brno venkovní ledové plochy, které mají od té doby nejen Brňané možnost využívat jednak k tzv. Bruslení za Lužánkami a také jako tři curlingové dráhy právě v Nové Zbrojovce, kde bude letos po dohodě s městskou částí Brno-střed fungovat rovněž kluziště, které je obvykle k dispozici v lokalitě U Jošta.

olympijský parkNa pátek 4. února připadají pololetní prázdniny ve školách a všichni návštěvníci budou mít už od 9:00 vstup zdarma. Slavnostní zahájení začne v 11:00, kdy se z centra města vydá štafeta olympioniků s pochodní. Předposlední běžkyní bude tvář letní edice tenistka Lucie Šafářová, která předá pochodeň novému ambasadorovi, krasobruslaři Tomáši Vernerovi. Ten následně na pódiu zapálí oheň Olympijského festivalu.
 

Které sporty si vyberete?

olympijský parkNávštěvníci a školní výpravy si zde vyzkouší množství zimních sportů, například biatlon, boby nebo snow volejbal. Vstupné na sportoviště v areálu Nové Zbrojovky u nádraží Brno Ždenice je za 50 Kč, děti do dvanácti let, ZTP a senioři nad 65 let mají vstup zdarma. Otevřeno bude od neděle do čtvrtka: 9:00 – 18:00, v pátek a sobotu: 9:00 – 19:00 hodin. Do areálu si můžete vzít vlastní sportovní vybavení, nebo si ho půjčit ve zdejších  půjčovnách.

V Olympijském parku si vyzkoušíte hokejové bruslení i "lední hokej na suchu", což představuje např. střelbu na bránu. K dispozici bude také rychlobruslení na slightboardu, skoky na lyžích pro děti, snowboarding, akrobatické lyžování a základní lyžování, běžecké lyžování a půjčovna běžek Sporten, curling anebo střelba na terč z laserové malorážky jako součást biatlonu. Od 2. února funguje rezervační systém sportovišť a prodej vstupenek na webových stránkách olympijskyfestival.cz.
 

Za sportem se školou

olympijský parkŠkolním kolektivům doporučujeme zarezervování dopoledního programu předem. Během dopoledne (cca do 13:30) si žáci zkusí tři sporty pod odborným vedením, dostanou zdarma svačinu a užijí si olympijskou atmosféru při fandění našim sportovcům. Olympijský festival mohou samozřejmě navštíviti i učitelé s žáky bez registrace, ovšem nelze jim garantovat volná sportoviště.

Kromě sportovišť pořadatelé už podruhé připravují také Olympijskou zónu Eda, ve které se děti dozví víc o olympismu, hodnotách jako je fair play či respektu k soupeři. Olympijské vzdělávání je dlouhodobý projekt Českého olympijského výboru.
 

Jak se tam dostanete a jaká jsou pravidla vstupu?

olympijský parkAž k bráně festivalu se pohodlně dostanete speciální kyvadlovou dopravou ze zastávek Kuldova, Stará osada (Bubeníčkova) a Židenice Nádraží do zastávky Nová Zbrojovka (Olympijský festival) a zpět. Pokud nemůžete využít možnost kyvadlové dopravy, k dispozici bude návštěvníkům blízké parkoviště Nová Zbrojovka za poplatek 50 Kč/den s omezenou kapacitou.

Každý návštěvník se u vstupu prokáže certifikátem o dokončeném očkování (od 15.2. ne starším než 9 měsíců), nebo, prodělané nemoci – platí 180 dní ode dne pozitivního testu, nebo negativním RT-PCR testu ne starším než 72 hod. jde-li o stanovenou výjimku z pravidla ON. Toto pravidlo neplatí pro děti do 12 let a pro účastníky programu pro školy, pokud jde výhradně o žáky z jedné školy.
Bruslení za Lužánkami v Brně

1.12.
28.2.
Bruslení za Lužánkami v Brně

Mobilní kluziště je určeno zejména pro bruslení veřejnosti, nabízí kvalitní zázemí. V dopoledních hodinách je možné si kluziště pronajmout – pro školní výuku bruslení nebo jako hriště pro hobby hokej. Kluziště stojí v místech dřívejšího slavného Zimního stadionu spjatého s brněnskou Kometou.

Brnem #olympijsky

Brnem #olympijsky

Vydejte se na trasu Brnem, která vám přiblíží místa spjatá s českým olympijským hnutím a představí některé naše slavné sportovce.

Další aktuality

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří – po tříleté pauze

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří opět po tříleté covidové pauze. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 25. a 26. února 2023. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i řada novinek, jako je rozšířená nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika