Úvod > Aktuality > Olympijské hry 2021: V Praze a Brně si zasportujete v olympijských parcích
Olympijské hry 2021: V Praze a Brně si zasportujete v olympijských parcích
"> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Olympijské hry 2021: V Praze a Brně si zasportujete v olympijských parcích

Vydáno 20. července 2021
Olympijské hry v Tokiu budou sice bez zahraničních fanoušků, atmosféru her ale do České republiky přenesou Olympijské festivaly. Nejdelší sportovní akce léta bude trvat 17 dní a nabídne přes 30 sportů k vyzkoušení v každé lokalitě. Hlavním motivem festivalů je návrat dětí ke sportu, proto se poprvé uskuteční i příměstské tábory. Nebudou chybět paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo nová vzdělávací zóna. Olympijské parky budou dostupné od 26. 7. do 8. 8. 2021.
olympiádaPrvní Olympijský park vznikl v Praze na Letné během olympijských her v Soči v roce 2014. Od té doby se stal pro české fanoušky jejich nedílnou součástí. Mezinárodní olympijský výbor převzal naši myšlenku a šíří ji do světa dál. Olympijské festivaly se letos uskuteční například ve Francii, Austrálii, Litvě, Nizozemí a na Slovensku. Do Prahy se vrací po sedmi letech.
 
Olympijské parky v Praze a Brně zprostředkují nejen úspěchy našich reprezentantů, ale umožní dětem si sporty přímo vyzkoušet, často za asistence olympioniků, a následně dostanou od sportovního svazu doporučení na svůj nejbližší oddíl.
 

Praha láká na olympijskou atmosféru do Stromovky

toyota skateparkOlympijský festival v Praze otevře brány Olympu centra sportu u Stromovky, kde se připravují vrcholoví sportovci. Jedním ze členů je i skateboardista Maxim Habanec, který vymýšlí obsah do zóny Toyota Skatepark. Otevřeno bude každý den. Děti si vyzkouší si olympijské i neolympijské sporty, potkají slavné sportovce, zažijí neopakovatelnou atmosféru a získají analýzu svých sportovních předpokladů. Klidovou část programu zaplní speciálně vytvořená interaktivní vzdělávací zóna věnovaná olympismu. Strava a pitný režim bude součástí programu.

Všechny důležité okamžiky nejen ze zákulisí Českého olympijského týmu v Tokiu, ale i z festivalů, přinese olympijská televize Czech team TV, jejíž otevřené studio bude součástí Olympijského festivalu v Praze. Bude si možné zahrát na tenisových kurtech, florbalovém hřišti, bude možné si vyzkoušet lukostřelbu, golf, plážový volejbal anebo si otestovat své dovednosti na závodních jízdních kolech. Čeští reprezentanti se představí na florbalovém hřišti, které bude rovněž otevřené veřejnosti.
 
Olympijský festivalOlympijské festivaly se řídí aktuálním doporučením k organizování akcí. V Praze bude kapacita areálu 2 500 lidí v jednu chvíli během prvního týdne a od 1. srpna se počet zvýší až na 3 000 návštěvníků. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech, tedy 50 korun. Děti do 12 let, ZTP a senioři nad 65 let mají vstup zdarma.
Na webu olympijskyfestival.cz najdou návštěvníci rezervační systém, který bude sloužit nejen k zamluvení sportoviště, ale hlavně ke koupi vstupenek. Do prodeje přímo u vstupu do festivalu bude každý den uvolněno menší množství lístků. Důvodem je právě regulace počtu lidí.
 

Olympiádu v Brně prožijete v SKP Kometa

Olympijský parkTaké do Brna přinese dny plné sportování a skvělé atmosféry Olympijský festival. Nejen pro všechny obyvatele Jihomoravského kraje se otevřou brány SKP Komety, která se po dobu trvání her v Tokiu, tedy od 23. července do 8. srpna 2021, přemění na olympijský areál.
 
Ani letos nebudou chybět paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo zcela nová vzdělávací zóna. Obsah vznikl ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně a Českou olympijskou akademií. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech 50 korun. Děti do 12 let, ZTP a senioři nad 65 let mají vstup zdarma. Na webu olympijskyfestival.cz najdou návštěvníci rezervační systém, který bude sloužit nejen k zamluvení sportoviště, ale hlavně ke koupi vstupenek.

Brně bude během prvního týdne konání maximální kapacita areálu 2 500 lidí v jeden okamžik a od 1. srpna se počet zvýší až na 3 500 návštěvníků. Do prodeje přímo u vstupu do festivalu bude každý den uvolněno omezené množství lístků. Důvodem je právě regulace počtu lidí.
Prahou #olympijsky

Prahou #olympijsky

Vydejte se na trasu Prahou, která vám přiblíží místa spjatá s českým olympijským hnutím a představí některé naše slavné sportovce.

Brnem #olympijsky

Brnem #olympijsky

Vydejte se na trasu Brnem, která vám přiblíží místa spjatá s českým olympijským hnutím a představí některé naše slavné sportovce.

7 věcí, které nevíte o… olympijských hrách

7 věcí, které nevíte o… olympijských hrách

Olympijské hry, nejznámější sportovní soutěž celého světa, jsou pokaždé originální a jedinečné. Platí to i pro letní olympijské hry v japonském Tokiu: měly se konat loni, ale kvůli pandemii byly poprvé v historii o rok odloženy. Nakonec proběhnou od 24. července do 8. srpna 2021, ale přestože píšeme rok 2021, oficiální název letní olympiády zůstává Tokio 2020.

Olympijský festival Brno 2021

23.7.
8.8.
Olympijský festival Brno 2021

Olympijské hry v Tokiu budou sice bez zahraničních fanoušků, atmosféru her ale do Prahy a dále i do Brna přenesou Olympijské festivaly. Nejdelší sportovní akce léta bude trvat 17 dní a nabídne přes 30 sportů k vyzkoušení.

Olympijský festival v Praze

23.7.
8.8.
Olympijský festival v Praze

Olympijské hry v Tokiu budou sice bez zahraničních fanoušků, atmosféru her ale do Prahy a dále i do Brna přenesou Olympijské festivaly. Nejdelší sportovní akce léta bude trvat 17 dní a nabídne přes 30 sportů k vyzkoušení.

Olympijské Tokio 1940–2021

4.5.
29.8.
Olympijské Tokio 1940–2021

Výstavu Olympijské Tokio 1940–2021, kterou můžete zhlédnout v Historické budově Národního muzea, připravilo u příležitosti letošních olympijských her Národní muzeum společně s Českým olympijským výborem a Vojenským historickým ústavem.