Úvod > Aktuality > Olympiáda dětí a mládeže České republiky začne v Ústeckém kraji tuto neděli
I deti mají svoji olympiádu
"> I deti mají svoji olympiádu "> Olympiáda detí a mládeže Ceské republiky "> Detská olympiáda
Zimní sporty

Olympiáda dětí a mládeže České republiky začne v Ústeckém kraji tuto neděli

  • Vydáno17. ledna 2016
Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Zimní Olympiáda dětí a mládeže proběhne ve dnech 17. až 22. ledna na pěti místech severočeského regionu. Např. v areálu Klínovce, kde se bude soutěžit v alpském lyžování, akrobatickém lyžování a snowboardingu.
Olympiáda dětí a mládeže České republiky na VysočiněOlympiáda navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak zažijí zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník olympiády proběhl v roce 2003 v Pardubickém kraji. Zimní olympiáda dětí a mládeže měla premiéru v únoru roku 2004 a mladé sportovce hostil Středočeský kraj. ODM je největší sportovní akcí svého druhu u nás a její zimní variantu v roce 2016 hostí Ústecký kraj. Ten v roce 2007 hostil i letní variantu ODM. Po Zlínském kraji je tak historicky druhým, kterému se podařilo uspět v kandidatuře na organizaci zimní i letní ODM.

V olympijská sportoviště se 17. až 22. ledna promění hned pět míst v Ústeckém kraji. Lyžařský areál na Klínovci bude hostit akrobatické a sjezdové lyžování. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu, právě v klínovském snowparku se spolu utkají vycházející sportovní mládežnické hvězdy z celé republiky. O pár desítek kilometrů níž v chomutovském zimním stadionu se uskuteční strhující zápasy v ledním hokeji. Chomutovský stadion bude navíc hostit i zahajovací a závěrečný ceremoniál. Ten zahajovací startuje už 17. ledna v 15 hodin. Chomutov bude i dějištěm dalších dvou ne zcela zimních soutěží, do městského divadla, které se promění v Olympijský dům, se sjedou ti nejlepší tanečníci a šachisté.

V Ústeckém kraji je ale ještě jedno město, které je historicky spjaté s hokejem – Litvínov a právě na legendárním stadionu Ivana Hlinky, kde se na ledě proháněly takové hvězdy jako Robert Reichel, Martin Ručinský nebo Vladimír Růžička, se uskuteční další zápasy v ledním hokeji. Reprezentanty v krasobruslení a rychlobruslení přijďte určitě podpořit na mostecký zimní stadion. A v tratě na biatlon a běžecké lyžování se na týden promění golfový areál hotelu Krušnohorský dvůr na Cínovci.