Úvod > Aktuality > Olomoucké nejen shakespearovské léto nabídne osvědčené tituly i ruskou klasiku
Olomoucké nejen shakespearovské léto nabídne osvědčené tituly i ruskou klasiku
"> "> "> Láska za koronu "> Kabaret nahatý Shakespeare "> Kabaret nahatý Shakespeare "> Hřeben Bruce Willise
Kultura

Olomoucké nejen shakespearovské léto nabídne osvědčené tituly i ruskou klasiku

Vydáno 20. července 2021
V premiéře se na festivalu představí Čechovovy Tři sestry, nebude chybět ani letošní novinka Nebezpečné známosti a oblíbené komedie Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže. Připraveny jsou i pohádky a bohatý program pro rodiny s dětmi. Zakončení festivalu bude patřit derniéře inscenace Láska za koronu 2. Hraje se na parkánu Konviktu od 8. do 22. srpna 2021.
Už pošesté pořádá Divadlo Tramtarie letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Stejně jako v předchozích letech tak i letos v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra UP v Olomouci. Diváci se mohou těšit na celkem jedenáct večerů s divadlem, dvě odpolední víkendová představení a na malé publikum čekají oblíbená pohádková představení s doprovodným programem.
 
Kabaret nahatý Shakespeare olomoucFestival zahájí v neděli 8. srpna velkolepá premiéra inscenace Tři sestry v režii úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. Hra Antona Pavloviče Čechova se objeví v repertoáru Divadla Tramtarie vůbec poprvé. Jak jsou diváci zvyklí, půjde opět o originální pojetí. Další letní večery budou patřit oblíbeným komediím Divadla Tramtarie. Kromě legendárního Kabaretu nahatý Shakespeare a letní komedie Po stopách něžného muže na diváky čeká i spousta novinek. Na parkánu se poprvé představí komedie Hřeben Bruce Willise, vztahové konverzační drama Nebezpečné známosti nebo temná love story Na Větrné hůrce. Své poslední reprízy bude mít i komedie Láska za koronu 2. Pro velký divácký zájem se na jeden jediný den exkluzivně vrátí i oblíbená open-air komedie Láska za koronu 1.

Hřeben Bruce WilliseAni letos nebude chybět bohatý program pro rodiny s dětmi. Kromě oblíbených pohádek O pračlovíčkoviO popleteném kouzelníkovi a Pohádce o mašinkách je pro malé diváky připraven i další zábavný program. Děti se mohou těšit na žonglérský workshop, malování na obličej, slackline a umění balancovat a nebude chybět ani oblíbená možnost vyfotit se s pohádkovým hrdinou. Předprodej lístků byl již zahájen, jsou k dispozici online na webu shakespearovskeleto.cz nebo v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice.
Divadlo Tramtarie v Olomouci

Divadlo Tramtarie v Olomouci

Divadlo Tramtarie je nezávislé profesionální divadlo, které zahájilo svoji existenci v roce 2004. Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru Olomouce. Ve vlastní produkci uvádí čtyři divadelní premiéry za sezónu pro dospělé i pro děti.

Olomoucké

8.8.
22.8.
Olomoucké "nejen" shakespearovské léto 2021

Divadlo Tramtarie už popáté pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Letos opět v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc, v termínu od 8. do 22. srpna.

Další aktuality

30.7.
2021
Zámek Čechy pod Kosířem láká na obraz věrného psa

Zámek Čechy pod Kosířem láká na obraz věrného psa

Střední Morava a Jeseníky | Památky
19.7.
2021
Olomoucká Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

Olomoucká Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky
18.7.
2021
#světovéČesko a Priessnitzovy lázně, kde vzduch i voda voní

#světovéČesko a Priessnitzovy lázně, kde vzduch i voda voní

Střední Morava a Jeseníky | Lázně a wellness