Úvod > Aktuality > Olomoucká zahrada si oblékla sváteční kabát a láká na vánoční večerní prohlídky
Olomoucká zahrada si oblékla sváteční kabát a láká na vánoční večerní prohlídky
"> "> ">
Příroda

Olomoucká zahrada si oblékla sváteční kabát a láká na vánoční večerní prohlídky

  • Vydáno23. prosince 2019
V olomoucké zoo vás čeká bohatý vánoční program včetně svátečních večerních prohlídek. Klid, pohoda, vánoční výzdoba, teplý punč – to jsou bonusy, které v létě v zoo nenajdete. Ježíšek zavítá i mezi zvířata v olomoucké zoo. Vychutnejte si Vánoce, kde budete nablízku zvířatům. Chladné venkovní počasí, při kterém je řada zvířat mnohem aktivnější než za horka, je kompenzováno příjemně vytopenými pavilony a komentované prohlídky jsou pověstnou třešinkou na dortu.
Vydejte se na vánoční procházku do zoo Olomouc. Na Štědrý den se do zoo vydají všichni za dětské vstupné, které je pro všechny, kteří už nejsou školou povinní. Zanechejte spěchu a vydejte se do míst, kde si sváteční čas a tento jedinečný den skutečně vychutnáte. A děti vezměte s sebou...

Vánoční výzdoba v přírodním duchu doplněná decentním osvětlením, které vyvolává v člověku idylickou sváteční pohodu.

Všudypřítomný klid působící jako balzám pro duši, a pokud napadne sníh, zářící bílá všude kolem. To je zoo koncem roku. Průvodce na mimořádné večerní prohlídky vychází z dětského hřiště v areálu zoo: 25. 12. 2019 až 1. 1. 2020 v 16:00 a 18:00 hodin (mimo 31. 12., kdy je otevřeno do 14:00 hodin). Chladné venkovní počasí je kompenzováno příjemně vytopenými pavilony a teplým punčem v Restauraci Pod věží. Zastavte se, zvolněte a přijďte tam, kde se nepospíchá. Do zasněžené rozsvícené zahrady plné zvířat.

Zavítejte také do afrického pavilonu Kalahari. Pod jednou střechou tu najdete velmi oblíbené druhy afrických zvířat. Lákavou kombinaci obyvatel tvoří surikaty, damani, medojedi a hrabáči.
Vyhlídková věž v Zoo Olomouc na Svatém Kopečku

Vyhlídková věž v Zoo Olomouc na Svatém Kopečku

Raritou olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku je vyhlídková věž s moderní kovovou konstrukcí trojúhelníkového půdorysu.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Stylovou restauraci a penzion Archa s luxusními pokoji naleznete u východu ze ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Salónky jsou vhodné jak pro svatby, rauty, tak pro firemní semináře a další akce, které se zde pořádají, jako např. koncerty, dětské a gastronomické akce.

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Turistická karta, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst (památky, muzea, zoo a další místa) a dále vám umožňuje čerpat atraktivní slevy min. na 80 místech. S kartou poznáte všechny krásy Olomouckého kraje.

Safari v Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

Safari v Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. V současné době je možné navštívit tři z pěti plánovaných areálů – Safari Euroasie, Safari Afrika a Safari Amerika s expozicí vlků.