Úvod > Aktuality > OffROAD Maraton startuje na Šiklově mlýně už tento víkend
OffROAD Maraton startuje na Šiklově mlýně už tento víkend
"> "> ">
Letní sporty

OffROAD Maraton startuje na Šiklově mlýně už tento víkend

  • Vydáno13. května 2016
Motorkáři a čtyřkolkáři se sjedou už tuto sobotu do areálu Šiklova mlýna na Vysočině. Odehraje se totiž třetí závod OffROAD Maratonu. Na trať do westernového městečka, která je dlouhá 5,5 kilometrů, vyrazí i auta.
MotocyklyAdrenalin v kombinaci s atmosférou westernu nabízí tradiční akce OffROAD Maraton, která se koná už tuto sobotu 14. května v největším přírodním zábavním parku Šiklandu. Začíná se v 7:30 startem čtyřkolek, jejichž závod potrvá celkem tři hodiny. V 11:00 hodin se na trať vydají motorkáři. V obou závodech dospělých pojedou svých 60 minut i starší junioři. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati.

Organizátoři očekávají vysoký počet závodníků. Na startu se poprvé objeví absolutní vítěz Daniel Galia z RD racing. Lidé se setkají i s dakarskými závodníky Jaroslavem Valtrem či například s Jaroslavem Veselým. V 16:00 se do pětihodinového boje vydají posádky vozidel všech kategorií. Průběžnému absolutnímu žebříčku letos kralují hlavně buginy, nejrychlejší je zatím Rostislav Plný z RP interier, spolujezdec závodníka Dušana Randýska na letošní Rallye Dakar. Výtečně rozjetou sezónu má i KB System offroad team se speciálem do dvou litrů, který je v celkovém pořadí dle počtu kilometrů na výtečné třetí pozici. Nejsilnější speciály vede OffROAD centrum Jase.

Mezi jejich konkurenty se ukáže i žlutý jeep dakarského jezdce Jaroslava Valtra řízený jeho syny Jaroslavem a Michaelem. Pro všechny autaře je Šiklův mlýn poslední prověrkou před 24hodinovkou v Dobřanech, která se jede 18. června.
 

O seriálu OffROAD Maraton

BugySeriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 19. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 17 let se na tratích letos budou prohánět auta, 14 let motorkáři se čtyřkolkáři a 10 let děti a junioři.
Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Strašidelný zámek Draxmoor, je historická budova s expozicí strašidel, 3D kinem a nádvořím. Vaše cesta začne krátkým filmem v 3D kině a pak už jdete vlastním tempem po expozici. Můžete se bát, bavit, fotit dle libosti. Na konci trasy na Vás čeká jízda strašidelným výtahem a návštěva podzemí.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.