Úvod > Aktuality > Šestý ročník Prague Design Week láká na pestrou prodejní výstavu, workshopy i jedinečnou vyhlídku

Šestý ročník Prague Design Week láká na pestrou prodejní výstavu, workshopy i jedinečnou vyhlídku

Vydáno 16. dubna 2019 Zážitky
Od pondělního poledne 15. 4. až do nedělní sedmé hodiny večerní 21. 4. 2019 mají návštěvníci možnost navštívit přehlídku tvorby umělců z České republiky i zahraničí. Ve dvou patrech historické budovy banky na náměstí Republiky se nachází přes 60 vystavovatelů - designérských studií, šperkařů, módních návrhářů, umělců i studentů vysokých škol. Ve svých expozicích tu představí nejen svou aktuální tvorbu, ale i proces vzniku svých díl. Nedílnou součástí jsou i workshopy s vystavovateli, doprovodné přednášky i oblíbené Design Kino.
prague design weekVýstava moderního designu Prague Design Week probíhá od 15. do 21. dubna 2019 ve dvou patrech historické budovy banky v sousedství obchodního domu Kotva.

Nedílnou součástí přehlídky jsou i workshopy s vystavovateli, například modelování s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM nebo práce s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber. Značka Leathery má po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, návštěvníci si tu mohou vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. Během workshopu s Ateliérem Haškovec si zase zkusíte ražbu do kartonu pomocí prvorepublikového stroje. O víkendu bude otevřen workshop s Lelí's cupcakes s výrobou a zdobením.

prague design weekVýstava je prodejní, můžete si tu tedy zakoupit nebo objednat výrobky vystavovatelů - šperky, módu, bytové doplňky i nábytek. Rodinám s dětmi se bude hodit nehlídaný dětský koutek - originálně ručně vymalovaná místnost plná zvířátek, s omalovánkami, skákacím panákem, i zdí na kreslení.

Gastronomický zážitek nabídne pop-up kavárna Famagusta s originálními cupcaky, nanuky a dalšími čerstvými pokrmy.