!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Odhalte tajemství staré Kroměříže při netradičních prohlídkách
Odhalte tajemství staré Kroměříže při netradičních prohlídkách
"> "> Odhalte tajemství staré Kromeríže pri netradicních prohlídkách "> V cervenci a srpnu se mužete vydat malebnými ulicemi Kromeríže na procházku v doprovodu biskupských vojáku "> Na prohlídku mužete vyrazit každý pátek, vždy od 18 hodin, sraz je u kašny na Velkém námestí
Zážitky

Odhalte tajemství staré Kroměříže při netradičních prohlídkách

Vydáno 1. července 2019
Letošní léto v Kroměříži můžete prožít netradičním způsobem - místní radnice spolu se skupinou historického šermu Biskupští manové opět připravila poutavé prohlídky historického centra. Jde už o 7. ročník podvečerních prohlídek historickým centrem města a Podzámeckou zahradou, které získaly ocenění Agentury pro cestovní ruch Východní Moravy. Prohlídky se konají každý prázdninový pátek v 18:00 hodin, sraz je na Velkém náměstí. První prohlídka se koná již 5. července 2019.
Kroměříž - Velké náměstíV červenci a srpnu se můžete vydat malebnými ulicemi Kroměříže na procházku v doprovodu biskupských vojáků a měšťanů - průvodců v dobových kostýmech, kteří vám ukáží ta nejpůsobivější místa v historickém centru. Výklad je zaměřen na zajímavosti, o nichž se v běžných propagačních materiálech nedočtete, například kde bydlel městský kat, kde stávala Kovářská brána nebo na které české bankovce je zobrazen kroměřížský zámek.

Pro letní turistickou sezonu 2019 je připraven okruh s průvodci v historických kostýmech: Tajemství staré Kroměříže, výprava do časů, kdy Kroměříž byla letním sídlem olomouckých biskupů, cca 17. a 18. století. Termíny prohlídek jsou pro letošek stanoveny na 5. července, 19. července, 2. srpna, 16. srpna a 30. srpna 2019.

Tajemství staré KroměřížeNa prohlídku můžete vyrazit každý pátek, vždy od 18 hodin, sraz je u kašny na Velkém náměstí. Prohlídku je nejlepší si předem rezervovat, vstupenku si můžete koupit v informačním centru nebo přímo na místě. V jedné skupince může být maximálně 25 osob. Základní vstupné činí 80 Kč, snížené 50 Kč a děti do 7 let mají vstup zdarma. Vstupenky budou k dostání na místě vždy od 17:30 hodin. Prohlídky jsou vhodné pro široké spektrum návštěvníků včetně rodičů s dětmi.
Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Další aktuality

21.10.
2020
Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Východní Morava | Příroda
18.10.
2020
S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

Východní Morava | Příroda