Úvod > Aktuality > Od májky do války v Českém Krumlově
Ctyri mimorádne rušné dny zažije Ceský Krumlov na prelomu dubna a kvetna
"> Ctyri mimorádne rušné dny zažije Ceský Krumlov na prelomu dubna a kvetna "> Od pátku do soboty 2. a 3. kvetna zaplní Ceský Krumlov automobily ruzných druhu "> Sobotu 3. kvetna zcela naplní oslavy osvobození Ceského Krumlova americkou armádou
Kultura

Od májky do války v Českém Krumlově

  • Vydáno30. dubna 2014
Čtyři mimořádně rušné dny zažije Český Krumlov na přelomu dubna a května. Oslavy jara spojené s historicky prvním majálesem vystřídá rallye a sraz majitelů luxusních automobilů. Sérii atraktivních akcí završí výpravná připomínka osvobození města americkou armádou.

Český KurmlovOd středy do soboty se bude v Českém Krumlově dít spousta akcí, jejichž výhodou je, že jsou velmi různorodé. Vybere si z nich opravdu každý – jak lidé vyhledávající zábavu, tak milovníci umění, historie, luxusu či sportu.

Oblíbená slavnost Kouzelný Krumlov, jejíž desátý ročník se koná od 30. dubna do 1. května, bude letos bohatší o první studentský majáles v novodobých dějinách města. Gymnazisté projdou městem ve středu 30. dubna od 11 hodin a zvolí i svého krále či královnu. Následovat bude samozřejmě společné zdobení a stavění májky, zapálení velké vatry, lampionový průvod a koncerty. Magická noc se přehoupne do prvomájového dne, který patří muzeím a galeriím, do nichž je vstup zdarma nebo se slevou. Nově program obohatí prohlídky města s průvodci.

Ralley Český KrumlovOd pátku do soboty 2. a 3. května zaplní Český Krumlov automobily různých druhů – jak luxusní a historické, tak i závodní. Fanoušci Rallye Český Krumlov si nenechají ujít letošní 42. ročník historicky druhé nejstarší tuzemské soutěže, která patří k vrcholným podnikům tohoto motoristického odvětví u nás. Nejmodernější automobily startují z parkoviště v Jelení zahradě, přičemž slavnostní start i vyhlášení vítězů v bezprostřední blízkosti centra města jsou vždy vděčnou podívanou, a to nejen pro kluky milující burácení motorů.

Hody pro milovníky automobilismu nachystá i Ferrari klub Österreich, který si na pátek 2. května vyhlédl českokrumlovské náměstí Svornosti pro jednu ze svých zastávek hromadné jízdy 20 až 30 luxusních sportovních vozů. Z rakouského Bad Leonfeldenu přijedou do Krumlova auta slavných značek Ferrari, Lamborghini, Aston Martin a další. Organizátoři plánují, že dorazí do Krumlova půl hodiny před polednem a do 13. hodiny vystaví auta na náměstí.

Osvobození KrumlovSobotu 3. května zcela naplní oslavy osvobození Českého Krumlova americkou armádou. Po úspěchu loňské premiéry v pivovarských zahradách, která přilákala tisícovku návštěvníků, bude letos tato slavnost ještě bohatší. Během první květnové soboty se proto město vrátí do roku 1945 a připomene 69. výročí osvobození americkými vojsky. Letošní novinkou bude předání správy města americkou armádou zástupcům československého úřadu – tato ukázka se na náměstí Svornosti odehraje v sobotu od 15.30 do 16 hodin.

V pivovarských zahradách se chystá další rekonstrukce bitvy mezi US Army a Wehrmachtem za použití historických zbraní, vozidel a pěchoty. Nebude chybět ani prohlídka dobových táborů americké a německé armády a tažení vítězů s německými zajatci městem.

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.