Úvod > Aktuality > Na hradě Svojanově si prohlédnete korunovační klenoty

Na hradě Svojanově si prohlédnete korunovační klenoty

Vydáno 7. září 2019 Památky
Od 7. září 2019 jsou na hradě Svojanov k vidění české korunovační klenoty, symboly vlády a moci českých králů. Unikátní výstava bude v nově zrekonstruovaných výstavních sálech svojanovského předhradí přístupná všem zájemcům do 3. listopadu 2019.
Korunovační klenoty SvojanovNa závěr letní sezony si hrad Svojanov přichystal pomyslnou třešničku na dortu. Od soboty 7. září 2019 jsou na hradě k vidění české korunovační klenoty, symboly vlády a moci českých králů. Výstava „České korunovační klenoty na dosah“ je navíc doplněná zajímavostmi z mnohasetleté historie českého pokladu. Projekt připomíná také našeho nejvýznamnějšího panovníka Karla IV. Období středověku doplňují kopie zbraní, repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury a 3D modely.

Hrad SvojanovUnikátní výstava je v nově zrekonstruovaných výstavních sálech svojanovského předhradí k vidění do 3. listopadu 2019. Pro větší skupiny zájemců o prohlídku klenotů doporučuje správa hradu předem se objednat. Školy, školky, domovy seniorů, ale samozřejmě i další organizace a skupiny získají bližší informace o výstavě šperkařských skvostů na tel. č. 605 972 588 nebo na e-mailu letohradekbrno@seznam.cz, kde si mohou prohlídku také objednat.

Hrad má v září brány dokořán od pondělí do neděle, vždy od 9 do 17 hodin, vstupné stojí 120 korun.
Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Vydejte se s námi na cyklovýlet z královského města Polička, kde můžete obdivovat unikátní systém městského opevnění s devatenácti věžemi, na hrad Svojanov patřící k nejstarším českým královským hradům, který po celé léto pravidelně ožívá kulturními akcemi.

Přírodní park Údolí Křetínky u Svojanova

Přírodní park Údolí Křetínky u Svojanova

Romantická krajina s mozaikovitým střídáním polí, luk, lesů a lidských sídel nabízející nepříliš kvapný způsob života bez přílišného vlivu lidské civilizace se nachází na severovýchodním okraji Českomoravské vrchoviny.

Geofun - hra, co svět neviděl

Geofun - hra, co svět neviděl

Užijte si spoustu zábavy s novou unikátní soutěžní hrou Geofun pro uživatele chytrých telefonů. Geofun s osobnostmi Českomoravského pomezí vám přináší super ceny, mezi které patří víkendové pobyty, vstupenky na Smetanovu Litomyšl, poukazy do restaurací, vstupenky do památek a mnoho dalšího.