Úvod > Aktuality > Od června můžete doplout z Budějovic na Hlubokou lodí
Od června můžete doplout z Budějovic na Hlubokou lodí
">
Památky

Od června můžete doplout z Budějovic na Hlubokou lodí

  • Vydáno7. června 2011
Po nově splavněném úseku Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou začnou od jezdit lodě. Vodní cesta bude slavnostně otevřena 11. června ve 12:00 v přístavu České Vrbné a přilehlých areálech Povodí Vltavy a vodáckého kanálu pod názvem Vltava Open 2011. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny stavby nebo jeden z modelů ČVUT.
Při stavbě byl využit modelový výzkum Fakulty stavební Českého vysokého učení technického. Díky němu bylo možno ještě před započetím stavby detailně prozkoumat její budoucí vliv na vodní cestu, a vyhnout se tak případným problémům při její realizaci i v následném provozu.

Pravidelnou lodní dopravu bude v úseku České Budějovice – Hluboká nad Vltavou zajišťovat Českobritská plavební společnost. Má velkou výletní loď, kam se vejde okolo 90 lidí a dvě menší s kapacitou 20 a 30 lidí.

Vltavská vodní cesta je rozdělena do tří úseků. První je mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou, má téměř devět kilometrů a bude zprovozněn jako první. Další úseky jsou Hluboká nad Vltavou – vodní dílo Hněvkovice a Hněvkovice – Týn nad Vltavou, které budou dokončeny zhruba v květnu 2013.

Vedle zvýšení turistického ruchu má vltavská cesta i protipovodňový význam. Prohloubeno, rozšířeno a vyčištěno bude 33 kilometrů řeky Vltavy. S budováním vltavské cesty se začalo v roce 2008.

Noční prohlídky, výlety i svatby v Českých Budějovicích

Noční prohlídky, výlety i svatby v Českých Budějovicích

Příprava akce již pro vás nemusí být noční můrou, ale příjemnou záležitostí. Svěřte se do naší péče a nebudete litovat. V hlavní turistické sezóně od června do září můžete navštívit jedinečný projekt – hrané kostýmované noční prohlídky s názvem „Strašidelné pověsti města České Budějovice“.

Lanové centrum Hluboká nad Vltavou

Lanové centrum Hluboká nad Vltavou

Toužíte po neobvyklých zážitcích? Máte adrenalin v krvi? Přijďte zažít jedinečné chvíle právě do Adrenalin parku! Nabídne odreagování, vzrušení a nezapomenutelné zážitky... zkrátka vše!

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

Areál nabízí širokou nabídku možností sportovního vyžití i místo pro odpočinek a relaxaci. Nejčastějšími návštěvníky areálu jsou rodiny s dětmi. K dispozici tu jsou nové motorové lodě, zázemí pro cyklisty, koktejl bar, osvěžovací zóna i trampolínový svět.

Prohlídka radnice s průvodcem v Českých Budějovicích

Prohlídka radnice s průvodcem v Českých Budějovicích

Barokní radnice se nachází na náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí městské památkové rezervace. Původní renesanční stavba byla vybudována v polovině 16. století. V první polovině 18. století byla podle návrhu Antonína E. Matrinelliho barokně přestavěna.

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Plavba z Hluboké nad Vltavou do Purkarce

Plavba z Hluboké nad Vltavou do Purkarce

Na lodích Altona, Malše nebo Vojtěch Lanna kromě pravidelných projížděk a spojů, můžete objednávat plavby z Českých Budějovic přes komoru v Českém Vrbném na Hlubokou, do Purkarce a nebo obráceně.