Úvod > Aktuality > Ochutnejte Vysočinu na Slavnostech brambor v Bystřici nad Pernštejnem
Víkend 20. a 21. zárí provoní Farmu Eden v Bystrici nad Pernštejnem bramborové speciality
"> Víkend 20. a 21. zárí provoní Farmu Eden v Bystrici nad Pernštejnem bramborové speciality "> Tešit se mužete na tucet bramborových pokrmu "> Nebudou chybet ani farmárské hranolky
Gurmánská turistika

Ochutnejte Vysočinu na Slavnostech brambor v Bystřici nad Pernštejnem

  • Vydáno27. září 2019
Víte jak chutná bramborový tatarák? Chcete vyzkoušet oškrabat kilo brambor na čas nebo soutěžit v pojídání brabor s Maxijedlíkem? Rádi byste ochutnali bramborové pivo? Zajímá vás jak se pěstují fialové brambory? To vše a mnohem více zjistíte na Slavnostech brambor. 28. a 29. 9. 2019 na farmě Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde se konají již třetí Slavnosti brambor v řadě.

Slavnosti bramborVíkend 28. a 29. září provoní Farmu Eden v Bystřici nad Pernštejnem bramborové speciality všeho druhu. Na Slavnostech brambor ochutnáte množství bramborových specialit od bramborářských špiček z celé Vysočiny.

Na příchozí čekají desítky odrůd, bramborové delikatesy, výborné farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, kuchařská show, workshopy a semináře pro pěstitele, ale také soutěže a další doprovodný program pro  celou rodinu. Návštěvníci na pódiu uvidí profesionální kuchaře připravovat netradiční pokrmy z hlavní plodiny dne. Sami pak na závěr ochutnají výsledek a odnesou si domů pár zajímavých receptů.Nebude chybět ani horácká vesnice s řemeslníky.
Bramborový salát
Po skončení akce Slavnosti brambor budou brambory k zakoupení na farmě Eden, vedle areálu centra. Vstupné je 120 Kč pro dospělé, děti do 6 let zdarma, od 6 do 15 let 80 Kč. V sobotu i v neděli začíná akce v 9:30 a končí v 18:00 hodin.

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Na farmě Eden, která vznikla v září 2012, se chová skot, prasata, kozy a ovce, pěstují se brambory, je zde v provozu i jízdárna pro veřejnost.