Úvod > Aktuality > Ochutnejte vánoční pochoutky a kastelánské klobásky na hradě Bítov

Ochutnejte vánoční pochoutky a kastelánské klobásky na hradě Bítov

Vydáno 5. prosince 2018 Památky
O adventním víkendu 8. a 9. prosince vás hrad Bítov 10 do 15 hodin přivítá ve vánočně vyzdobených hradních komnatách, opět trochu jinak. V hradní kuchyni pro vás navíc paní kastelánka přichystala speciální klobásky, dobroty z komína i vynikající buchty.
Hrad BítovHrad Bítov vás srdečně zve na speciální adventní prohlídky. Dozvíte se zajímavosti ze života šlechty, opomentuty nezůstanou zimní sporty, plesy, bály ani masopustní veselice.

Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé občerstvení, posezení u speciálního punče a svařeného vína. Pan kastelán vás pozve také na grilované klobásky a dobroty z komína, paní kastelánka tradičně na vánoční cukroví, vánočku a ještě teplé buchty.

Začátek prohlídek je každých 20 minut od 10 do 15 hodin. Začátek prohlídek každých 20 minut. K poslechu zazní zpívání vánočních písní a koled v hradní kapli po oba dny vždy v 11 a ve 13 hodin.
Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Hrad Bítov - hrad plný překvapení a zábavy

Hrad Bítov - hrad plný překvapení a zábavy

Jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů na českém území je hrad Bítov. První písemné zmínky o hradu pochází z počátku 11. století. Hrad leží v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska u Vranovské přehrady, zbudované v r. 1935.

Rozhledna Rumburak u Bítova

Rozhledna Rumburak u Bítova

Rozhlednu Rumburak najdete na úpatí Velkého kopce, u silnice k hradu Bítov, cca 35 km od Znojma. Pokochat se můžete výhledem na hrad Cornštejn, vesnici Bítov a do údolí Vranovské přehrady. Rozhledna stojí díky manželům Pyskovým, kteří ji nechali postavit v letech 2008 - 2009.

Lesopark u hradu Bítov a hradní zahrady

Lesopark u hradu Bítov a hradní zahrady

Hrabata Daunové (1755-1904) zbudovali nad hradem rozsáhlý hradní lesopark s velkým množstvím drobných staveb, zastavení a vyhlídek na hrad a soutok řek Želetavky a Dyje. Vznikla také lovecká stezka sahající až k obci Chvalatice a na druhou stranu směrem na Dešov.

Vranovská přehrada z paluby výletní lodi Viktorie s ochutnávkou vín

Vranovská přehrada z paluby výletní lodi Viktorie s ochutnávkou vín

Máte jedinečnou možnost za jediný den poznat jedinečnost Vranovského zámku, majestátnost hradu Bítov, zříceninu hradu Cornštejn, vychutnat si příjemnou plavbu na lodi Viktorie s řízenou ochutnávkouv vín Znovín Znojmo.

Netopýři na hradě Bítov

Netopýři na hradě Bítov

Palác, obývaný v průběhu staletí mnoha pozoruhodnými osobnostmi, je dnes letním útočištěm netopýrů velkých. Prastará sklepení pak slouží jako zimoviště pro dalších sedm druhů letounů.

Restaurace a penzion Rumburak - pohádkové pohostinství na úžasné vyhlídce

Restaurace a penzion Rumburak - pohádkové pohostinství na úžasné vyhlídce

Restaurant, penzion, rozhledna, školící středisko a sportovní areál Rumburak najdete nad Bítovskou zátokou Vranovské přehrady, samostatně stojící v téměř nedotčené přírodě 600 m před hradem Bítov.

Vánoční prohlídky na hradě Bítov

Vánoční prohlídky na hradě Bítov

Návštěvníky o adventním víkendu čeká vánočně vyzdobený hrad ve vybraných interiérech v I. patře paláce. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé občerstvení.