Úvod > Aktuality > Ochutnejte vánoční pochoutky a kastelánské klobásky na hradě Bítov

Ochutnejte vánoční pochoutky a kastelánské klobásky na hradě Bítov

Vydáno 5. prosince 2019 Památky
O adventním víkendu 7. a 8. prosince 2019 vás hrad Bítov 10:00 do 15:00 hodin přivítá ve vánočně vyzdobených hradních komnatách, opět trochu jinak. V hradní kuchyni pro vás navíc paní kastelánka přichystala speciální klobásky, dobroty z komína i vynikající buchty.
Hrad BítovHrad Bítov vás srdečně zve na speciální adventní prohlídky. Návštěvníky čeká vánočně vyzdobený hrad ve vybraných interiérech v I. patře paláce, kde se můžete nechat inspirovat vánoční výzdobou. Dozvíte se zajímavosti ze života šlechty, opomentuty nezůstanou zimní sporty, plesy, bály ani masopustní veselice.

Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé občerstvení, posezení u speciálního punče a svařeného vína. Pan kastelán vás pozve také na grilované klobásky a dobroty z komína, paní kastelánka tradičně na vánoční cukroví, vánočku a ještě teplé buchty.

Začátek prohlídek je každých 20 minut od 10:00 do 15:00 hodin, vstupné je jednotné za 70 korun. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci prohlídek.
Vánoční prohlídky na hradě Bítov

12.12.
13.12.
Vánoční prohlídky na hradě Bítov

Návštěvníky o adventním víkendu čeká vánočně vyzdobený hrad ve vybraných interiérech v I. patře paláce. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé občerstvení.

Hrad Bítov - hrad plný překvapení a zábavy

Hrad Bítov - hrad plný překvapení a zábavy

Jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů na českém území je hrad Bítov. První písemné zmínky o hradu pochází z počátku 11. století. Hrad leží v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska u Vranovské přehrady, zbudované v r. 1935.

Lesopark u hradu Bítov a hradní zahrady

Lesopark u hradu Bítov a hradní zahrady

Hrabata Daunové (1755-1904) zbudovali nad hradem rozsáhlý hradní lesopark s velkým množstvím drobných staveb, zastavení a vyhlídek na hrad a soutok řek Želetavky a Dyje. Vznikla také lovecká stezka sahající až k obci Chvalatice a na druhou stranu směrem na Dešov.

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Rozhledna Rumburak u Bítova

Rozhledna Rumburak u Bítova

Rozhlednu Rumburak najdete na úpatí Velkého kopce, u silnice k hradu Bítov, cca 35 km od Znojma. Pokochat se můžete výhledem na hrad Cornštejn, vesnici Bítov a do údolí Vranovské přehrady. Rozhledna stojí díky manželům Pyskovým, kteří ji nechali postavit v letech 2008 - 2009.