!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ochutnejte o víkendu skvělá vína na hradě Loket
Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poucení
"> Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poucení "> "> "> Ochutnejte o víkendu skvelá vína na hrade Loket
Gurmánská turistika

Ochutnejte o víkendu skvělá vína na hradě Loket

Vydáno 3. října 2019
Užijte si tento víkend 5. a 6. 10. 2019 Vinobraní na hradě Loket. Pro vinaře zahajuje vinobraní tu nejkrásnější část práce ve vinohradu, tj. sběr hroznů, lisování, burčák. Práce končí v listopadu, některá vína jsou uskladněna ke zrání, některá projdou ochutnávkami. Na hradě v Lokti pro vás organizátoři připravili k ochutnání i koupi vína od zavedených vinařů.
Již 13. ročník Vinobraní na hradě Loket se koná o víkendu ve dnech 5. – 6. října. Pořadatelé připravili k ochutnání i koupi vína od zavedených vinařů z úspěšných předchozích ročníků. Nebude chybět ani populární burčák a místní mandlovice.

V sobotu vinobraní na hradě Loket začíná v 10:00 hodin, končí ve 20:00 hodin, v neděli pak od 10:00 do 17:00 hodin. Ochutnáte víno krásné barvy, lahodné chuti a k tanci a poslechu zahraje Cimbálová muzika Morava nebo Stan and Tony Revival.
Vinobraní na hradě Loket

2.10.
3.10.
Vinobraní na hradě Loket

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé".

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.