!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ochutnejte o víkendu skvělá vína na hradě Loket
Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poucení
"> Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poucení "> "> "> Ochutnejte o víkendu skvelá vína na hrade Loket
Gurmánská turistika

Ochutnejte o víkendu skvělá vína na hradě Loket

  • Vydáno29. září 2021
Užijte si tento víkend 2. a 3. 10. 2021 Vinobraní na hradě Loket. Pro vinaře zahajuje vinobraní tu nejkrásnější část práce ve vinohradu, tj. sběr hroznů, lisování, burčák. Práce končí v listopadu, některá vína jsou uskladněna ke zrání, některá projdou ochutnávkami. Na hradě v Lokti pro vás organizátoři připravili k ochutnání i koupi vína od zavedených vinařů.
Již 14. ročník Vinobraní na hradě Loket se koná o víkendu ve dnech 2. – 3. října. Pořadatelé připravili k ochutnání i koupi vína od zavedených vinařů z úspěšných předchozích ročníků. Nebude chybět ani populární burčák a místní mandlovice.

V sobotu vinobraní na hradě Loket začíná v 10:00 hodin, končí ve 20:00 hodin, v neděli pak od 10:00 do 17:00 hodin. V sobotu 2.10. ve 14:00 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje 2021. V podhradí se také rozhodně nikdo nudit nebude. Je připraven rozmanitý program, o který se zaslouží Pouliční divadlo Viktora Braunreitera s Buškem z Velhartic, Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, lidové písně zazpívají děti ze ZUŠ Horní Slavkov a Štěpánka Steinová a její zpěváci, dále vystoupí kapela Horová osma, Lidové písně z Čech, Patrik Music a Hudební divadlo Libora Baláka.
Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Další aktuality

20.11.
2021
Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru se rozjede 1. prosince

Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru se rozjede 1. prosince

Západočeské lázně | Zážitky
17.11.
2021
20 tipů, kam za zdravím do lázní

20 tipů, kam za zdravím do lázní

Západočeské lázně | Lázně a wellness
7.11.
2021
Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

Západočeské lázně | Památky
5.11.
2021
Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu

Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu

Západočeské lázně | Zimní sporty