Úvod > Aktuality > Ochutnejte mladý muškát a další produkty vinařství Sonberk
Ochutnejte mladý muškát a další produkty vinarství Sonberk
"> Ochutnejte mladý muškát a další produkty vinarství Sonberk "> Milovníci lahodného moku ocení jeho štavnatost na patre "> Další lahudkou je vinné želé ze slámového vína
Gurmánská turistika

Ochutnejte mladý muškát a další produkty vinařství Sonberk

  • Vydáno19. listopadu 2013
Vinařství Sonberk nedaleko Mikulova nabízí v těchto dnech první víno letošního ročníku – Mladý Muškát moravský 2013, lehký suchý kabinet o cukernatosti 20,7 ° při sběru. Víno má světle zlatou barvu, jemně kořenitou vůni, s podtónem lučních květin a citrusů.
První letošní víno je Mladý MuškátPrvní víno letošního ročníku můžete ochutnat ve Vinařském domě Sonberk nedaleko Mikulova. moravský má světle zlatou barvu, hroznovou, jemně kořenitou vůni, s atraktivním podtónem lučních květin a citrusových plodů. Milovníci lahodného moku ocení šťavnatost na patře, lahodnou chuť s originální Sonberskou pomerančovou až mandarinkovou kůrou, objevující se v dochuti. V celkové komplexnosti je víno svěží, lehce protékající hrdlem, přitom s klasickým rukopisem sklepmistra Oldy Drápala mladšího.

Mimo lahodného vína vinařství nabízí další vynikající produkty, které gurmánům polaskají chuťové pohárky – k dispozici je zde například meruňkový džem v bio kvalitě, který byl vytvářen z meruněk vyrostlých v bio meruňkovém sadu uporstřed vinice. Další lahůdkou je vinné želé ze slámového vína, vyrobeno želírováním slámového vína Tramín slámový 2006. Jedná se o jedinečný produkt na českém trhu, který navíc není uměle doslazován.

Také sonberský květový med je produktem sonberského bio sadu. Med byl ošetřen pouze metodou tzv. pastování, proto je pro něj přirozená jemná struktura. Zajímavým porduktem je také vinný ocet ze slámového Tramínu – velmi jemný, s náznaky lákavé aromatiky mladého balzamikového octa je v chuti čistý a lahodný.
Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika