Úvod > Aktuality > Cyril a Metoděj zavítají v neděli do Archeoskanzenu Modrá
Cyril a Metoděj zavítají v neděli do Archeoskanzenu Modrá
"> ">
Památky

Cyril a Metoděj zavítají v neděli do Archeoskanzenu Modrá

  • Vydáno3. července 2015
Koho zajímá strhující příběh věrozvěstů Cyrila a Metoděje, ten by se měl určitě vydat v neděli 5. července do Archeoskanzenu Modrá u Uherského Hradiště. Program pro celé rodiny začne v 10:00.
Pro návštěvníky bude Archeoskanzenu Modrá nedaleho Velehradu připravené divadelní vystoupení, kvízy a hry, ukázky dobových řemesel, fotokoutek, poslechnout si budou moci historickou hudbu.

Program v Archeoskanzenu je součástí nového projektu Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, který je věnován Cyrilu a Metodějovi. K vidění bude na čtyřiceti místech po celé České republice, na Slovensku, v Rakousku a Polsku.

V rámci projektu vznikla mimo jiné také mobilní aplikace Cyril a Metoděj, jejíž pomocí se zájemci mohou nejen seznámit s místy spojenými s cyrilometodějskou tradicí, ale také si zasoutěžit – například ve sbírání elektronické turistické známky nebo hledání kešek.
 
Cyrilometodějský program v Archeoskanzenu Modrá – 5. července
 
Divadelní vystoupení:

10:00 – 10:40: Jak se žilo na Moravě před příchodem slovanských věrozvěstů
10:40 – 11:40: Kvízy a hry se soluňskými bratry
11:40 – 12:10: Historický průvod
12:10 – 13:00: Cyril a Metoděj na Velké Moravě
13:00 – 14:00: Kvízy a hry se soluňskými bratry
Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě

Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Jeho první část vybudována v 60. letech 20. století nad základy velkomoravského kostela s rozsáhlým pohřebištěm.