Úvod > Aktuality > Obuvnické muzeum zimním spánkem neusíná!
Obuvnické muzeum zimním spánkem neusíná!
">
Kultura

Obuvnické muzeum zimním spánkem neusíná!

  • Vydáno23. listopadu 2011
Žádný zimní spánek a omezený režim – Obuvnické muzeum ve Zlíně chce vyjít návštěvníkům maximálně vstříc i v zimě a své dveře stále otevírá podle letního provozu. To znamená, že je nově mimo hlavní sezónu otevřeno pro veřejnost i o víkendech.
Lidé, kteří si přejí užít adventní čas v klidu a pohodě, mohou bez obav vyrazit do Obuvnického muzea ve Zlíně, které je ideálním víkendovým cílem pro všechny generace. Své „pro“ ke změně otevírací doby, která vychází více vstříc návštěvníkům, sehrál i fakt, že jde o jednu z posledních možností vidět vzácnou expozici ve stávající podobě. Obuvnické muzeum totiž čeká v roce 2012 stěhování do nově budovaného Baťova institutu, konkrétně do 14. budovy bývalého továrního areálu.

Nová instalace unikátní sbírkový fond představí v jiném světle, i když návštěvníci si muzeum velmi oblíbili. Expozice je pravidelně oživována, momentálně je zde k vidění výstavka Svatby naší báby, představující kolekci svatebních šatů a bot z různých časových období, atraktivní je také prezentace výroby obuvi v ševcovské dílně a celkový dojem z prohlídky Obuvnického muzea zpestřují i výborné dokumentární a reklamní filmy z produkce Filmových ateliérů Baťa ze třicátých let minulého století, které ani po mnoha letech neztrácejí na přitažlivosti.

Obuvnické muzeum je otevřeno od úterý do pátku 9 – 12 a 13 – 17 hodin, o víkendech a státních svátcích  od 10 – 12 a 13 – 17 hodin.
Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.