!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Obří písečné sochy v Lednici: Michal Olšiak zve na cestu do fantazie
Zdroj foto: Region rozhlas
"> Zdroj foto: Region rozhlas "> Zdroj foto: idnes.cz "> Zdroj foto: Brněnský deník
Zážitky

Obří písečné sochy v Lednici: Michal Olšiak zve na cestu do fantazie

Vydáno 3. června 2021
Velkolepé, netradiční, a ještě z písku – v jihomoravské Lednici, v parku zvaném Štěp nedaleko hlavního parkoviště se nachází Pískový svět, kde každoročně vyrůstají písečné sochy pod taktovkou týmu Michala Olšiaka. A není tomu jinak ani letos, kdy je hlavním tématem surrealismus s podtitulem „Cesta do fantazie“. Sochaři zvou všechny návštěvníky na podivuhodné obří sochy ve stylu Salvadora Dalí, Joana Miró nebo Toyen.
písečný světVlak projíždějící hlavou vojáka Římské říše, dáma spící v botě, ruka lezoucí z ulity anebo ženský zadek v krajkových kalhotkách, vykukující z obrovské dámské kabelky – to vše spojuje výstava písečných soch pod širým nebem v Lednici, kterou každoročně iniciuje známý sochař Michal Olšiak a tvoří zde se svými přáteli i hosty ze zahraničí detailně propracované sochy na různá témata.
 
Tím letošním je surrealismus, takže se fantazii tvůrců meze rozhodně nekladly. Tím spíše, že celá výstava nese název „Cesta do fantazie“. Hravý pozorovatel se nad podivuhodnými obřími sochami, které dosahují až pěti metrů, určitě pousměje. Spojují se v nich totiž věci, které spolu zdánlivě nesouvisí, a přesto dávají dohromady hezký výsledek. Sochaři se letos nechali inspirovat surrealisty, jako je Salvador Dalí, Joan Miró nebo česká malířka Toyen.
 
Areál na dohled od hlavního parkoviště bude otevřený každý den od 9:00 do 18:00 hodin, až do konce října. Vstupné pro dospělého vyjde na 120 Kč.
Písečný svět v Lednici: Cesta do fantazie

15.5.
30.10.
Písečný svět v Lednici: Cesta do fantazie

V Lednici na Moravě můžete navštívit výstavu soch z mořského písku. Letos s podtitulem Cesta do fantazie.