Úvod > Aktuality > Objevujte Nový prales na nově otevřené naučné stezce
Objevujte Nový prales na nově otevřené naučné stezce
">
Letní sporty

Objevujte Nový prales na nově otevřené naučné stezce

  • Vydáno18. srpna 2011
Nový prales pod Ještědem není nepřístupná rezervace, vydat se sem můžete kdykoliv a objevovat jeho krásy díky nové česko-německé naučné stezce. Stezka na Ještědském hřebeni má osm zastavení, měří půl kilometru a spojuje modrou turistickou značku se zeleně značenou stezkou Karolíny Světlé.
Naučná stezka vám ukáže nejzajímavější místa a také nejstarší prostory Nového pralesa. Na trase si prohlédnete zbytky jednoho z nejvýše položených domů osady Padouchov, kde se dost možná odehrával děj románu Karolíny Světlé "Lamač a jeho dcera".

Největší část naučné stezky se ale věnuje lesům a pralesům. Informační panely vám vysvětlí, proč není vhodné sázet les jen ze samých smrků, a že zvířata, pokud se přemnoží, lesu neprospívají.

Naučná stezka vznikla v rámci česko-německého projektu Natura 2000 bez hranic, který je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj.
Nový prales – nový život nedaleko Ještědu

Nový prales – nový život nedaleko Ještědu

Vydáte-li se do lesů na Ještědském hřebeni může se vám stát zvláštní věc. Uprostřed monotónního smrkového porostu najednou uvidíte oplocenku a za ní les úplně jiný. Pestrý, svěží a barevný. Mezi smrky se zelenají mladičké buky, jedle či javory. Je to les takový, jaký by měl být.

Další aktuality