Úvod > Aktuality > Objevte svou Ameriku aneb kalendář akcí, kde si prohlédnete nejkrásnější americké automobilové veterány
Objevte svou Ameriku aneb kalendář akcí, kde si prohlédnete nejkrásnější americké automobilové veter
"> "> ">
Zážitky

Objevte svou Ameriku aneb kalendář akcí, kde si prohlédnete nejkrásnější americké automobilové veterány

Vydáno 25. dubna 2019
Co měli kromě celosvětové popularity společného Elvis Presley, Marilyn Monroeová, Elizabeth Taylorová nebo Salvador Dalí? Všichni milovali ikonická americká auta. Na naleštěné legendy se můžete přijít podívat do muzea anebo na některou z akcí. Poradíme vám, kam a kdy se vydat!

Duben: akce v Lužné, Brně a na zámku Sychrov

Expozici několika desítek amerických veteránů objevíte v Lužné u Rakovníka. Jmenuje se Muzeum JK Classics a letos tu mají otevřeno už každý dubnový víkend. Kromě sbírky vzácných veteránů muzeum nabízí stylovou restauraci BAR 59, lákavý dětský koutek v podobě starého amerického autobusu a spousty odrážedel pro jízdy na zdejších highway. Otevřeno je od začátku dubna do konce října během víkendů, během letních prázdnin denně kromě pondělí. Děti do 4 let se do muzea podívají zdarma, starší a senioři za 90 Kč, lístek pro studenty od 15 let a pro dospělé vyjde na 150 Kč.

Chcete vidět víc než jindy a jinde a užít si den s pořádnými bouráky? Pak se do Lužné vydejte v sobotu 27. dubna na tradiční Opening Party a sraz veteránů. Akci bude provázet dobré jídlo, hudba, pin-up girls a spousta dalších pohodových aktivit. Týž den se také letos otevře Železniční muzeum ČD, takže k výletu do Lužné máte rázem další pádný důvod.

Jenže v dubnu se akcí s americkými veterány chystá víc. Stejný den, tedy v sobotu 27. 4. 2019 uvidíte také nablýskané automobily na Setkání amerických automobilových veteránů na zámku Sychrov. Představení a prohlídky vozů začnou v 11 hodin, v brzkém odpoledni bude vyhlášen vítěz soutěže elegance a poté automobily odjedou na spanilou jízdu, zakončenou na hlavním náměstí v Turnově.
 

Květen: s Amerikou v Plzni a Legendy v Praze

Amerika autoPrvní ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni se uskuteční v autokempu Ostende - na "Boleváku" od 17. do 19. května. Můžete se těšit na skvělou atmosféru, krásná americká auta i motocykly, stylovou muziku a dobré jídlo. Nebudou chybět ani soutěže pro dospělé a děti. Sraz je určen pro všechny majitele a fandy amerických automobilů všech ročníků i kategorií a samozřejmě také pro širokou veřejnost.

Legendy PrahaHistorie vonící benzínem a burácející silnými motory vás okouzlí také od pátku 17. do neděle 19. května na výstavě Legendy v Praze. Tentokrát budou legendární automobily a motocykly k vidění na Výstavišti v Holešovicích. Můžete se těšit na oldtimery, youngtimery, ameriky, supersporty, motocykly, závodní auta, motokáry i off-roady. K vidění bývají i nejnovější modely řady světových značek a tematické výstavy. Mezi historickými vozy nechybí ani záchranářská technika - staré i nové sanitní vozy, hasičská technika nebo policejní auta a motorky.
 

Červen: Sraz Amerik na autodromu Most

amercké autoSraz veteránů a amerických vozů na diváckém svahu autodromu bude od 29. do 30. června 2019 součástí závodního víkendu The Most American Show NASCAR. Diváci uvidí v premiéře jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent.

Součástí víkendu budou také divácky velmi atraktivní souboje nádherných historických vozů, na sever Čech se sjedou už potřetí. Chybět nebudou monoposty, jež se zúčastňovaly velkých cen na proslulých světových závodních okruzích. Vstupné stojí 250 Kč a platí na tribunu, divácký svah i do depa závodních strojů. Můžete se také zúčastnit spanilé jízdy historických a amerických vozů po závodní dráze.

 

Léto s Amerikami

Krkonoše amerikouProjet si letní Krkonoše americkým vozem je při troše fantazie velmi podobné jízdě někde v srdci Tennessee nebo třeba Black Hills v Jižní Dakotě. Letos si takovou lahůdku můžete dopřát 2. a 3. srpna ve Vrchalbí. Pro zájem ze strany majitelů novějších "Amerik" pořadatelé s potěšením rozšířili kategorii vozidel o tzv. US Exotic Cars. Ono totiž takové Camaro, Mustang, Corvette či Viper jsou skutečně skvosty za kterými se nejedno oko ohlédne a nejedno srdce pravého motoristy zaplesá. Přijďte se pokochat se tvary a velikostmi klasických amerických aut. Těšit se můžete na hudbu, pivo, grilování, stánky, umělce a jako zlatý hřeb bude ukázka závodního okruhového speciálu Chevrolet Corvette týmu Luka Motorsport.

hradecká v8V mapě oblíbených míst nadšenců amerického železa na čtyřech kolech je pevně zapsaná Hradecká Vosmička, akce v příjemném areálu kempu Stříbrný rybník poblíž Hradce Králové. Stojí za návštěvu nejen díky zajímavým automobilům (loni se jich tu sjelo více než 600!), ale také kvůli kvalitnímu zázemí a poutavému doprovodnému programu. V programu se dokonce objevují takové rarity jako opékání špekáčků na plamenech šlehajících z výfuků! Letošní ročník proběhne od pátku 23. do neděle 25. srpna 2019.

Veteráni Nová BystřiceRadost budou mít i ti, kdo na jaře, v létě a začátkem podzimu zamíří do jižních Čech: v Nové Bystřici totiž můžete navštívit největší muzeum amerických předválečných automobilů v Čechách. Otevřeno tu bude během květnových víkendů a pak od června až do konce října denně mimo pondělí. Děti do 6 let neplatí nic, studenti a senioři 100 Kč a dospělí 150 Kč.

O definitivní tečku za letošními akcemi pro příznivce klasických amerických automobilů a jejich rodiny se postará podzimní Motortechna. Podobně jako jarní etapa se koná v areálu BVV v Brně, a to v sobotu 19. října. Veteran Automoto Club Brno se se sezonou loučí výstavou amerických korábů i automobilových a motocyklových veteránů všeho druhu, burzou dílů a veteše, přehlídkou krásných dam a stylovou muzikou.
Legendy 2022 - motoristická slavnost v Praze

28.5.
29.5.
Legendy 2022 - motoristická slavnost v Praze

7. ročník motoristické slavnosti, 1.000 snů na jednom místě - největší motoristická výstava v České republice. Automobilová slavnost Legendy 2022 se koná na Výstavišti v Holešovicích.

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v obci Lužná u Rakovníka vás zve na výlet za historií vonící po benzínu. Ve 4 halách a venkovních expozicích naleznete přes 80 těch nejzajímavějších luxusních veteránů americké produkce. Hlad a žízeň uhasíte v místním stylovém bistru BAR59.

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice

Muzeum v Nové Bystřici je prvním a největším muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Málokteré prostory se hodí k procházce historií tak, jako stará industriální textilka.