Úvod > Aktuality > Objevte pohádkové Vánoce v Česku už o tomto víkendu
Objevte pohádkové Vánoce v Česku už o tomto víkendu
"> "> "> ">
Zážitky

Objevte pohádkové Vánoce v Česku už o tomto víkendu

  • Vydáno21. listopadu 2019
Na Kudy z nudy se začínají objevovat pozvánky, které voní adventní atmosférou a zvěstují blížící se Vánoce. Vánoční trhy a jarmarky s originálními dárky na vás čekají ve městech i na hradech a zámcích – poznejte tu nejkrásnější vánoční pohádku na vlastní oči.
Advent NelahozevesDocela malé těšení se na svátky si můžete dopřát už v půlce listopadu třeba na Vánočních trzích v Kuksu; konají se o víkendu 23. a 24. listopadu na labském nábřeží a pod hospitalem.

Vánoční zboží určitě najdete v sobotu 23. listopadu na Kateřinském jarmarku v Třebechovicích pod Orebem a o víkendu 23. a 24. listopadu také v Plzni, kde začínají Vánoční trhy. Jedinečnou atmosféru mívají také Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves, kam můžete přijet o víkendu od 9 do 17 hodin (v pátek od 13. hod.). Čeká vás zde tradiční program v podobě pohádek, vánočního vystoupení, zpívání koled, kejklířská vystoupení. V areálu zámku budou obcházet zapomenuté adventní postavy, jako je Lucie, Ambrož, Barbora nebo Perchta. Děti potěší Andělská poštovna a v sobotu v 16:30 se bude na nádvoří zámku slavnostně rozsvěcovat vánoční strom. 

Vánoce na zámkuNa zámku Veltrusy si pro adventní období připravili vánoční prohlídky zámku, na kterých se dozvíte jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků. Prohlídky probíhají po celý advent, vždy o víkendu. V sobotu 23. 11. můžete do zámeckého areálu zavítat na Adventní tvoření. Zámecké prostory zaplní tvořivé dílny s možností vyrobit si vlastní adventní výzdobu a naučit se nové dekorativní a výtvarné techniky při výrobě vánočních dárků. Bude i tradiční zdobení perníčků výroba svíček z včelího vosku.

A na společný adventní víkend plný zábavného tvoření zve 23. a 24. listopadu i Zoo Zlín. Přijďte si vyrobit adventní věnce, namalovat perníčky či jen načerpat sváteční náladu. Adventní dílny budou přichystány od 10.00 do 15.00 hodin v prostorách vzdělávacího střediska Tyrol. Středočeské Máslovice vystaví v sobotu 23. listopadu zdejší tradiční betlém z másla. Navíc se 23. listopadu se uskuteční dílna pro všechny, kdo si chtějí tvoření z másla vyzkoušet. Ten, kdo má rád pohádky by neměl chybět na zámku Sychrov, kde se budou 23. a 24. listopadu konat Pohádkové prohlídky.
Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2022, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

České vánoční trhy na náměstí Míru

20.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2022 do 24. prosince 2022 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

16.10.
Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Velikonoční trh.