!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Objevte na adventních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic v Plzni

Objevte na adventních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic v Plzni

Vydáno 27. listopadu 2019 Zážitky
Vychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic. Na speciálních tematických prohlídkách budete mít během adventních víkendů příležitost seznámit se s vánočními zvyky a tradicemi z plzeňského regionu. Letošní adventní prohlídky začínají již v sobotu 30. listopadu a potrvají do 23. prosince 2019.
Adventní prohlídky PlzněAdventní Plzeň dokáže být opravdu kouzelná. Příjemnou náladu na vánočních trzích doplňuje světelná výzdoba v ulicích historického centra, živý betlém s překrásným vánočním stromem, který spolu s katedrálou sv. Bartoloměje dominuje náměstí Republiky. Vychutnat si tuto jedinečnou atmosféru a poodhalit příběh vánočních svátků a tradic můžete letos také díky adventním prohlídkám historického centra Plzně.

Vybírat můžete ze dvou typů prohlídek - o adventních pátcích a sobotách se budete moci vydat na komentované prohlídky centra města zakončené adventní svačinkou a povídáním o vánočních zvycích ve Schované kavárně. V neděli vás čekají adventní procházky historickým centrem, které zahrnují pouze komentovanou prohlídku.

V obou případech se společně s průvodcem v kostýmu vydáte od plzeňské radnice na procházku vánočně vyzdobeným historickým centrem Plzně. Dozvíte se zajímavosti o plzeňských betlémech i pověrách spojených se štědrovečerní večeří a dalšími událostmi z období adventu. Zjistíte, co znamenají jednotlivé svíčky na adventním věnci, proč bylo důležité mít na štědrovečerním stole co nejvíce chodů a při hodování nekýchnout nebo to, že kromě Mikuláše i Lucie a Barborky svým způsobem hlídaly, jestli děti i dospělí v době adventu nezlobí.

Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit v Turistickým informačním centrem nebo online na plzenskavstupenka.cz. Sraz účastníků je vždy před infocentrem na náměstí Republiky 41 vedle radnice. Vstupné stojí 130 korun, prohlídky s občerstvením 180 Kč.
Národopisné muzeum Plzeňska

Národopisné muzeum Plzeňska

Stálá expozice Národopisného muzea Plzeňska sídlí na náměstí Republiky v renesančním domě bývalého Chotěšovského kláštera. K vidění jsou zde zajímavé expozice plzeňských bytových interiérů od gotiky do první třetiny 20. století.

Radnice na náměstí Republiky v Plzni

Radnice na náměstí Republiky v Plzni

Renesanční radnice postavená podle plánů italského stavitele Giovanniho de Statia je jedním z klenotů města Plzně. Budova, která patří mezi dominanty plzeňského náměstí Republiky, byla postavena v letech 1554–1559.

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě kostel sv. Bartoloměje. Arciděkanský kostel je zřetelný již z dály se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Další aktuality

20.2.
2020
Kam vzít děti v Plzni, aby se nenudily?

Kam vzít děti v Plzni, aby se nenudily?

Plzeňsko a Český les | Zážitky
14.2.
2020
Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Plzeňsko a Český les | Zážitky