Úvod > Aktuality > Zemědělské muzeum v Praze bude patřit potravinám i hrám

Zemědělské muzeum v Praze bude patřit potravinám i hrám

Vydáno 18. října 2019 Kultura
Biojarmark, poznávací hra Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? i Agátin hravý festival – hned tři akce na vás čekají o víkendu 18. až 20. října 2019 od 9 do 17 hodin v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Víkend plný ochutnávek, přednášek a zábavy je určen nejen rodinám s dětmi. V sobotu je navíc vstupné do muzea zdarma.
bio jarmarkBiojarmark, jehož hlavním organizátorem je Pro-Bio Liga, je jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny. Každý rok se zde sjedou ekofarmáři z celé republiky, aby představili to nejlepší ze své produkce. Návštěvníci Národního zemědělského muzeaPraze se tak i letos mohou těšit na obchůdky s bioprodukty a biopotravinami, vaření pod širým nebem s kuchařem Hugo Hromasem, živou hudební produkci a dokonce i tančírnu. Při ochutnávkách si na své přijdou milovníci masa, vegani, celiatici i příznivci syrové stravy. Chybět nebude výstava fotografií ze života ekologických zemědělců, besedy a informační stánky neziskových organizací.
 

Vydejte se s dětmi za tajemstvím potravin

V pátek 18. a v sobotu 19. 10. 2019 bude v prostorách muzea probíhat také akce Ministerstva zemědělství Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? Hru pro holky a kluky tvoří soutěžní stanoviště tematicky zaměřená na původ potravin, zdravou výživu a bezpečné zacházení s potravinami. Úkolem dětí bude posbírat co nejvíce razítek za splnění úkolů a v cíli obdrží jako odměnu diplom a dárek. Děti si také budou moci odnést své výrobky z kreativní dílny. Celou akci bude provázet slovem i písničkami oblíbená dvojice Vanda a Standa, pro rodiče a pedagogy bude po celou dobu trvání akce k dispozici zdarma řada tematických publikací a výukových materiálů.


Akční i naučné hry na Agátině hravém festivalu

Pojďte si užít hravý den pro celou rodinu! Tak zní podtitul Agátina hravého festivalu, který v sobotu a v neděli probíhá v multifunkčním sále v přízemí muzea. Na malé i velké čekají stavění důmyslných kuličkových drah, akční dominové dráhy, montážní i tvořivé dílny. Předškoláci si mohou vyzkoušet didaktické hračky a nejmenší děti prozkoumat ty textilní a dřevěné. Nebude chybět ani tvoření a experimenty. Lze si vyzkoušet funkční elektrický systém či vyrobit pestrobarevné korálky z papíru, vyzkoušet si důvtip a logiku u hlavolamů a společenských her. A dojde i na společný křest nové naučné hry.
Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Od července 2017 se na střeše budovy otevřela vyhlídková terasa s piknikovou loučkou.