Úvod > Aktuality > Objevte kouzlo skialpiningu v romantické valašské krajině!
Objevte kouzlo skialpiningu v romantické valašské krajině!
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Objevte kouzlo skialpiningu v romantické valašské krajině!

  • Vydáno18. ledna 2022
Láká vás skialpining – sportovní disciplína, která zažívá v posledních pár letech velký boom? Pak se vydejte na lekci skialpů do Velkých Karlovic na Valašsku! Vyšlápnete si sjezdovku na speciálně upravených lyžích a pak se spustíte z kopce zpět do romantického údolí zasněžené valašské krajiny kolem Velkých Karlovic. To vše pod dohledem zkušených instruktorů…
Valachy skialpySkialpinismus láká čím dál více lidí, protože je to krásná a přitom dostupná turistika na lyžích. Provozuje se v horách, podobně jako pěší turistika, místo pohorek ale obouváme lyžařské boty a potřebujeme speciální vázání a lyže se stoupacími pásy. Cílem pak je obvykle vyjít na lyžích na zvolený vrchol a pak sjet dolů, pokud možno v prašanu nebo jiném, lyžařsky přívětivém sněhu. Pravidelné lekce skialpiningu (za příznivého počasí a po předchozím objednání po celé zimní období, denně od 18 do 19 hodin) pořádají letos instruktoři ze Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Valašsku.

A jak taková lekce vypadá? Zkušení instruktoři vás nejprve seznámí s výbavou a bezpečností pohybu po sjezdovce, ukážou vám, jak nasadit i sundat stoupací pásy. Při výstupu na sjezdovku si řeknete něco více o technice šlapání, traverzových otočkách a ukážete si sjezd. Zájemce instruktoři rádi seznámí i s ukázkou práce s lavinovou výbavou v případě, že by se chtěli v budoucnu vydat do volného terénu. Pokud nemáte vlastní skialpy, na lekci vám tady vybavení rádi půjčí.
 

Na skialp jezdí lidé i večer po práci

valachy skialpy po práciU sjezdovky Razula, na které lekce probíhají, je výhodou její délka vhodná pro začátečnický výšlap a ideální převýšení 210 metrů na jeden kilometr délky sjezdovky. Skialpinisté zdejší sjezdovku objevili v posledních třech letech a v současnosti přibývá těch, kdo už tomuto sportu propadli a namísto občasného půjčování skialpů si pořídili vlastní vybavení. Vzhledem k dobré dojezdové vzdálenosti ze Zlína, Ostravy i Olomouce mnozí skialpinisté si přijdou na Razulu „zachodit“ třeba i navečer, kdy si sem zajedou po práci autem.
 

Za valašskými specialitami i do termálů

bazén horalPokud se do Velkých Karlovic vydáte v pátek či v sobotu, můžete se i po lekci skialpu až do 21 hodin občerstvit v Bistru Razula, které najdete na úpatí hlavní sjezdovky Ski areálu Razula. Nabízejí tady valašské speciality jako halušky, valašskou kyselici, voňavé sladké frgály, ale také vynikající burgery, čerstvě upečenou pizzu, tortilly, grilovaná žebra nebo oblíbená hotová jídla ve skle.

A co po takovém zimním výšlapu rozhodně oceníte, je odpočinek v termálních bazénech v blízkém Wellness Horal, kde rychle a příjemně „rozmrznete“. Relaxační centrum je otevřené až do 21:30 a nabízí vyhlášené termální bazény vyhřívané až na 36 °C, sauny i venkovní whirlpooly. Můžete si ovšem dopřát i exotickou masáž od masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a pak odpočívat u šálku lahodného čaje s výhledem do překrásné beskydské krajiny…
Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Další aktuality

13.5.
2022
Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

Zlínský kraj | Příroda
4.5.
2022
10 tipů, kde si půjčit loď na Baťově kanále

10 tipů, kde si půjčit loď na Baťově kanále

Zlínský kraj | Letní sporty