Úvod > Aktuality > Poznejte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči
Poznejte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči
"> "> "> ">
Zážitky

Poznejte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči

  • Vydáno19. srpna 2020
Letos, již po čtyřiadvacáté, se setkají příznivci balonového létání v Telčí. Od 21. do 23. srpna 2020 budou posádky horkovzdušných balónů z celé České republiky létat nad Telčí a dělat radost pilotům, posádkám, pasažérům, divákům, dětem, dospělým... prostě všem. V pátek a sobotu budou balóny startovat z náměstí, ze zámeckého parku a od Roštejnského rybníku.
balony nad TelčíMožná se vám podaří naplánovat výlet tak, že budete svědky akce nazvané Balóny nad Telčí. Od pátku 21. srpna do neděle 23. srpna se v Telči jako každé léto setkají posádky horkovzdušných balónů z celého Česka; startují většinou ráno mezi 6:00 a 7:00 hodinou a večer kolem 18:00. Let je závislý na počasí, pokud bude pršet, foukat silný vítr nebo budou hrozit bouřky, balóny nepoletí.

Startovními místy jsou náměstí Zachariáše z Hradcezámecký park, Roštejnský rybník a další lokality v okolí Telče.
 

Startovní místa a soutěž o let balonem

Startovní místo bude vybráno před letem podle aktuálního počasí a směru větru. Odkud balóny poletí se dozvíte před letem na náměstí (ráno v 6:15 nebo večer v 17:45).

Pro diváky bude připravena výherní anketa, v níž bude v sobotu 23.8. v 17:30 vylosován výherce, který ještě ten večer poletí svůj opravdový let balónem. Anketní listky najdete v Informačním centru Telč, nám. Zachariáše z Hradce 10, ve dnech 21. až 22. 8. 2020.
Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Golf Resort Telč

Golf Resort Telč

Exkluzivní 18 jamkové hřiště mezinárodních parametrů o délce 6 252 m pro muže a 5 214 m pro ženy se rozkládá na ploše 70 hektarů v malebné, mírně zvlněné krajině českomoravského pomezí.