Úvod > Aktuality > Poznejte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči

Poznejte kouzlo horkovzdušných balónů v Telči

Vydáno 21. srpna 2019 Zážitky
Letos, již po třiadvacáté, se setkají příznivci balonového létání v Telčí. Od 22. do 25. srpna 2019 budou posádky horkovzdušných balónů z celé České republiky létat nad Telčí a dělat radost pilotům, posádkám, pasažérům, divákům, dětem, dospělým ... prostě všem. V pátek a sobotu budou balóny startovat ze ámeckého parku a od roštejnského rybníku.
Možná se vám podaří naplánovat výlet tak, že budete svědky akce nazvané Balóny nad Telčí. Od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna se v Telči jako každé léto setkají posádky horkovzdušných balónů z celého Česka; startují většinou ráno mezi 6:00 a 7:00 hodinou a večer kolem 18:00.

Pro diváky bude připravena výherní anketa, v níž bude v sobotu 24.8. v 17:30 vylosován výherce, který ještě ten večer poletí svůj opravdový let balónem. Anketní listky najdete v Informačním centru Telč, nám. Zachariáše z Hradce 10, ve dnech 22. až 24.8.2019.
Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči - renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči - renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Golf Resort Telč

Golf Resort Telč

Exkluzivní 18 jamkové hřiště mezinárodních parametrů o délce 6 252 m pro muže a 5 214 m pro ženy se rozkládá na ploše 70 hektarů v malebné, mírně zvlněné krajině českomoravského pomezí.