Úvod > Aktuality > Konec srpna opět přináší festival Lesní slavnosti divadla
Konec srpna opět přináší festival Lesní slavnosti divadla
"> ">
Kultura

Konec srpna opět přináší festival Lesní slavnosti divadla

  • Vydáno26. srpna 2018
Řevnické Lesní divadlo již počtrnácté ožije závěrem prázdnin divadlem. Diváci si opět užijí tradičního účastníka festivalu – soubor Dejvického divadla. Festival začíná v neděli 26. srpna a potrvá do čtvrtka 30. srpna 2018.

Festival Lesní Slavnosti Divadla láká především vynikajícím programem a zajímavou atmosferou.

Festival odstartuje v neděli 26. 8. 2018 Jihočeské divadlo baletním večerem DekkaDancers na jihu. Jedná se o představení snoubící radost z pohybu, výtvarnou inspiraci i nadčasový humor. V Lesním divadle bude mít tento titul svoji premiéru v přírodě.

Po jednodenní přestávce bude řevnický amfiteátr patřit Dejvickému divadlu. Po dva večery – v úterý 28. srpna a ve středu 29. srpna diváci uvidí představení Dabing Street. Motto hry zní tak, že ve dvou věcech jsou Češi skutečně dobří: v pití alkoholu a dabingu. Dabing Street je hra o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující dabingové studio. Vlastně je to téměř komedie, kdyby ovšem nepřišel muž, který všem změní život.

BuchanFestival uzavře ve čtvrtek 30. srpna komedie Dejvického divadla na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935 s názvem Buchan, Hitchcock / 39 stupňů. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.

Další aktuality