Úvod > Aktuality > Tradice Novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 40 let
Tradice Novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 40 let
"> "> ">

Tradice Novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 40 let

Vydáno 31. prosince 2019 Památky
Tradice novoročních výstupů na Ještěd přetrvává už více než 40 let. Pokud si chcete po Silvestrovské noci trochu provětrat hlavu, můžete vystoupat i na další vrcholy. Mezi tradiční se na severu Čech řadí Novoroční výstup na Černou studnici či Nisanku, Novoroční výšlap na Frýdlantskou rozhlednu či Smrk, Novoroční výstup na Štěpánku nebo na Maják Járy Cimrmana. 44. ročník Novoročního výstupu na Ještěd startuje 1. 1. 2020 od 8:30 do 12:00 v Horním Hanychově.

JeštědTrasa novoročního pochodu vede po modré turistické značce na vrchol Ještědu 1012 m. n. m. Registrace bude probíhat v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD – u turistického informačního centra od 8:00 do 12:00 hod. První pochodníci se vydají na cestu v 8:30 hodin. Akce se koná za každého počasí a na vlastní odpovědnost. Doporučujeme použití turistických hůlek, při zhoršení povětrnostních podmínek zvolte pro zpáteční cestu trasu po silnici. Každý účastník obdrží na vrcholu pamětní list a originální novoroční razítko.

JeštědVíte, že horský hotel a vysílač Ještěd získal titul nejlepší české stavby 20. století? Dostanete se sem po celé řadě značených stezek i po pohodlné asfaltové silnici, z Liberce jezdí na vrchol Ještědu také kabinová lanovka. V zimě vám navíc je k dispozici skvěle vybavený a modernizovaný lyžařský areál!

V přízemí věže je volně přístupný krytý vyhlídkový ochoz, pěkný výhled je také z restaurace nebo kavárny v patře. Otvírá se odtud neomezený výhled na všechny světové strany a můžete spatřit 149 km vzdálený Klínovec v Krušných horách, Žižkovskou věž v Praze či horu Říp.

Skiareál Ještěd - hory za rohem

Skiareál Ještěd - hory za rohem

Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.

Ještěd - jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd - jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Věž byla oceněna mezinárodní architektonickou cenou a nabízí jedinečný pohled na Liberec a do okolí.

Další aktuality