Úvod > Aktuality > Velikonoční trhy v Praze nabízejí tradiční zvyky, řemesla i dobré jídlo

Velikonoční trhy v Praze nabízejí tradiční zvyky, řemesla i dobré jídlo

Vydáno 20. dubna 2019 Životní styl
Hlavní město slaví největší křesťanské svátky v centru Prahy Velikonočními trhy inspirovanými folklórní tradicí z celé České republiky. Přímo na tržišti předvádí své umění pletači pomlázek, malíři kraslic, mistři kováři a další řemeslníci. Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí budou přístupné až do neděle 28. dubna. Kromě těchto největších trhů můžete v Praze navštívit také menší jarmarky, například na náměstí Pražském hradě, náměstí Republiky či vinohradském náměstí Míru.

Velikonoce na Staroměstském a Václavském náměstí

Velikonoční trhy Staroměstské náměstíNa Staroměstském náměstí začaly Velikonoční trhy již 6. dubna a budou pokračovat do 28. dubna. Centrem dění je tradičně velikonoční zdobená bříza a velké pódium. To zdobí tradiční velikonoční prvky a veselé barvy. Prodejní stánky krášlí dekorace s jarními motivy a tématikou zvířecích mláďat. Na pódiu Staroměstského náměstí připravují organizátoři program na každý den od 16 do 19 hodin. Předvádějí se zde folklorní soubory, profesionální i amatérští zpěváci a tanečníci z různých koutů České republiky i zahraničí. Milovníky tradic potěší nabídka českých velikonočních specialit, ze kterých můžeme jmenovat například velikonoční mazance, beránky a zajíčky.

VelikonoceTrhy na Václavské náměstí, které se konají také od 6. do 28. dubna jsou letos svěží, modernější v designu i charakteru všech prvků výzdoby. Tradiční velikonoční prvky jsou nově doplněny bohatou květinovou výzdobou, tentokrát s maximálním podílem živých kvetoucích květin a stromů. V truhlících si tak můžete přivonět k surfiniím, muškátům či milion bells. Nechybí samozřejmě zdobená bříza ani živé vavříny.

Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí budou přístupné denně od 10:00 do 22:00 hodin, stánky s občerstvením budou otevřeny až do půlnoci.
 

Trhy na náměstí Republiky a Míru

Velikonoce v PrazeOd 6. do 28. dubna trvají také velikonoční trhy na náměstí Republiky. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků s tradičními rukodělnými výrobky a pochutinami. Samozřejmostí je jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. Ochutnat lze také originální jarní pečené brambory. K zakoupení jsou ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Trh je otevřen denně od 9.00 do 18.00 hodin.

trhy náměstí míruLetos přivítá návštěvníky velikonočních trhů na náměstí Míru přes 40 prodejních stánků se širokou nabídku tradičního velikonočního zboží. Trhy se tu konají už jen do 22. dubna. Také zde si užijete jarní výzdobu, vůni punče a nabídku českých řemeslníků. K zakoupení jsou kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky i rukodělné výrobky: vyšívané, háčkované, paličkované, krajky a batika, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Ve stáncích bude možné zakoupit také perníčky, pečená lízátka, horké a studené nápoje i pokrmy z grilu. Provozní doba trhu je denně od 10:00 do 19:00 hodin.
 

Velikonoční Pražský hrad a Kampa

Velikonoční trhyAž do 5. května bude velikonoční atmosférou obohacen Pražský hrad. Pro návštěvníky je každý den na Náměstí u svatého Jiří připraveno předvádění z některých tradičních řemesel: kovář, dráteník, malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku. Přijďte si při jarních procházkách zavzpomínat na velikonoční tradice. Od pondělí do čtvrtka bude trh otevřen od 9 do 18 hodin, v pátek a o víkendech pak o hodinu déle.

Trhy na Kampě s doprovodným kulturně hudebním programem prohíhají od 12. do 28. dubna. Můžete se těšit na pletení pomlázek, zdobení kraslic, pěkné písničky a koledy a dobroty spojené s těmito krásnými svátky. Otevřeno je denně od 9:00 do 22:00 hodin.