Úvod > Aktuality > O víkendu se ve Vysočině Aréně pojede Zlatá lyže

O víkendu se ve Vysočině Aréně pojede Zlatá lyže

Vydáno 9. ledna 2018 Zimní sporty
Od pátku do neděle 12. - 14. ledna 2018 bude Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě dějištěm mistrovství republiky v běhu na lyžích v kategoriích dospělých a juniorů. Součástí šampionátu bude i již 80. ročník Zlaté lyže! V pátek se budou rozdělovat tituly ve sprintu, v sobotu v závodě mužů na 15 km a žen na 10 km klasicky a v neděli se bude bojovat o medaile na stejných tratích volným způsobem. Zájemci z řad veřejnosti si ve Vysočina aréně mohou zaběhat v rámci prvních lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, které se budou konat 20. ledna 2018.
Světový pohár v klasickém lyžování na Vysočině - Zlatá lyžeV letošním roce 2018 se uskuteční 80. ročník jednoho z nejslavnějších závodů v České republice – Zlaté lyže, která se pojede jako součást MČR v běhu na lyžích.

Velkoryse navržený zimní areál Vysočina Arena u Nového Města na Moravě býval vždy baštou klasického lyžování, ale v posledních letech jej ovládli i biatlonisté. Ve Vysočina Areně se objeví o tomto víkendu velká část českých reprezentantů, kteří si mohou porovnat svou výkonnost se zbytek domácích závodníků. Sprinty se pojedou na okruhu na trati 1200 metrů dlouhé, závody žen na 2,5 km okruhu a mužů na 3,3 km dlouhém okruhu.


Zaběhejte si ve stopách Zlaté lyže!

BěžkyPořadatelé z SK Nové Město na Moravě ve spolupráci s týmem seriálu Stopa pro život se při této příležitosti rozhodli znovu oživit tradici lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, které na Zlatou lyži tradičně v minulosti navazovaly. Rok 2018 se tedy do lyžařského kalendáře zapíše i díky 1. novodobému ročníku lyžařského maratonu na 50 a 24 km – Ve stopě Zlaté lyže. Start a cíl je tradičně situován do dokonalého zázemí Vysočina Areny. Vedle hlavních tratí pro vás bude rovněž připravena i trasa na 14 km pro účastníky, kteří si netroufají na klasický dlouhý lauf. Zároveň také  tradiční závody pro děti a doprovodný program včetně tradiční lyžařské školy a možnosti vyzkoušení biatlonové střelby. Vysočina Arena navíc nabídne prohlídku zázemí v doprovodu průvodce.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.