Úvod > Aktuality > O víkendu se na Vyšehradě chystá letní Karlovská ochutnávka VyšeHrátek!
O víkendu se na Vyšehradě chystá letní Karlovská ochutnávka VyšeHrátek!
">
Kultura

O víkendu se na Vyšehradě chystá letní Karlovská ochutnávka VyšeHrátek!

  • Vydáno9. června 2016
Báli jste se, že se letos v rámci festivalu Vyšehrátky zapomnělo na novou tematickou bojovku? Nebojte! Už 11. a 12. června od 14.00 do 17.00 hodin v prostorách Starého purkrabství a královské akropole na Vyšehradě vám VyšeHrátky nabídnou letní ochutnávku nové interaktivní bojovky, která letos vede po stopách Karla IV.
VyšehrátkyPo tématech českých státních svátků, národního obrození, trenažéru komunismu nebo období 2. světové války se tentokrát bojovka obrací do naší dávné historie a připomene letošní významné výročí – 700 let od narození panovníka Karla IV. Představíme vám císaře Karla IV. jako nejvýznamnějšího českého panovníka, ale také jako urbanistu a velkého vizionáře – renesančního člověka, který v mnohém předběhl svou dobu. Nechce pouze zprostředkovat dobu Karla IV., ale zabývat se otázkou, proč je pro nás po 700 letech Karel IV. důležitý.
 
Těšit se můžete na několik interaktivních stanovišť pro malé i velké – divadelní bojovku, kterou návštěvníci často přirovnávají i k slavné Pevnosti Boyard. Před létem si můžete vyzkoušet zkrácenou verzi, sestavenou z celkem šesti stanovišť, u kterých jsou děti vtaženi do části příběhu herci. Bojovka pro rodiče s dětmi se letos poprvé roběhne v sobotu 11. a v neděli 12. června od 15.00 do 17.00 hodin a ochutnat před létem můžete i novou karlovskou pohádku Turnaj krále Karla, která se bude hrát v neděli od 14.00 hodin na Starém purkrabství. Kompletní bojovku pak můžete absolvovat v tradičním festivalovém termínu, letos od 3. do 11. září. Po projití všech stanovišť se vám složí dohromady příběh života Karla IV. a jeho přínos pro naši historii.
Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.