Úvod > Aktuality > O tomto víkendu se svezete nejen na sjezdovkách, ale i na běžkách
O tomto víkendu se svezete nejen na sjezdovkách, ale i na běžkách
">
Zimní sporty

O tomto víkendu se svezete nejen na sjezdovkách, ale i na běžkách

  • Vydáno27. listopadu 2015
Na Šumavě hlásí upravené stopy hned ze dvou míst. Prvních běžeckých lyžařů se letošní zimu dočkal Frymburk v lese okolo Stezky v korunách stromů a skiareál Zadov. V obou případech jsou tratě upravené pouze sněžným skútrem.
Lyžařský areál Zadov upravil zatím tříkilometrový úsek ze Zadova na Pláně, na kterém se děti ze Ski klubu Šumava neobvykle brzo v sezoně prohánějí zatím pouze technikou bruslení, pro klasiku stopa chybí. Na asfaltové cestě, která je pro běžnou dopravu zavřená, leží asi patnáct centimetrů sněhu.
Pro otevření lyžařských vleků zatím sněhová pokrývka nestačí, to platí i pro rakouský Hochficht, který zahájení sezony plánuje na 4. prosince.

 

Běžkování na Šumavě i v Jizerských horách

Běžkovat se o víkendu bude i v okolí Frymburku, v lese okolo Alpské vyhlídky upravil ve čtvrtek večer SK Lyžaři-Běžci Frymburk skútrem úsek v délce 5 km. Stopy byly utlačeny pouze pásem od skútru, protože vrstva sněhu se pohybuje pouze od 5 do 10 cm. Kvalita stop není ideální, ale na horší běžky tzv. „kaměňačky“ je dostačující. Nástupní místa jsou za střelnicí ve Frymburku (je potřeba ca. 500 m popojít) nebo na parkovišti Na Františku pod Stezkou korunami stromů.

Možnost běžeckého lyžování hlásí i běžkaři z Bedřichova.

Příznivce sjezdového lyžování určitě potěšila zpráva, že na Černé Hoře odstartovala sezona už dnes v pátek 27. 11.

Kdo se chce letos poprvé na běžkách nebo sjezdovkách provětrat v krásné přírodě, má o víkendu jedinečnou šanci. Na pondělí je hlášeno oteplení a je velmi pravděpodobné, že sníh bude tát.
Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.