Úvod > Aktuality > O svátcích si u Zvole prohlédnete vojenské veterány z celé Evropy
O svátcích si u Zvole prohlédnete vojenské veterány z celé Evropy
"> ">
Zážitky

O svátcích si u Zvole prohlédnete vojenské veterány z celé Evropy

  • Vydáno4. července 2013
Majitelé válečných veteránů nejen z celé České republiky, ale i dalších evropských zemí se o nadcházejících svátcích sjedou do Zvole na sraz historických vozidel, který se zde letos uskuteční už po sedmadvacáté.
Sraz historické techniky ZvoleMilovníci vojenské historie si zde budou moci prohlédnout na sto padesát historických armádních vozidel z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, ale i z Francie nebo Norska. Kromě veteránů se zde představí i modernější technika, jako např. americký tahač Mack, který byl určený k přepravě tanků. Do Zvole se začnou vozidla sjíždět už dnes odpoledne, hlavní program je však nachystaný na pátek a sobotu. Nejlepší čas pro prohlídky techniky je po oba dny kolem 16. a 17. hodiny. Páteční den obohatí asi šedesátikilometrová projížďka Zábřežskem, na sobotu je pak připravená soutěž podle předem daného itineráře.

Sraz pořádá již tradičně místní sběratel vojenských veteránů Vladimír Léhar. Ten zájemcům v pátek a v sobotu od 17. do 19. hodiny zpřístupní i svou soukromou sbírku historické vojenské techniky, kam se jinak veřejnost nedostane.