Úvod > Aktuality > O poslední adventní neděli se budou v Muzeu lidových staveb v Kouřimi zpívat roráty
Prubežne behem dne obchuzky Lucek a Perchty
"> Prubežne behem dne obchuzky Lucek a Perchty "> Stríbrná adventní nedele v Kourimi "> Remeslné dílny i roráte v Kourimi
Zážitky

O poslední adventní neděli se budou v Muzeu lidových staveb v Kouřimi zpívat roráty

  • Vydáno13. prosince 2016
Poslední adventní neděli, 18. prosince 2016, bude v Muzeu lidových staveb v Kouřimi provázet poklidná předvánoční atmosféra. Přispěje k ní určitě tradiční hudba ve venkovské škole na statku z Týřovic. Barokní roráte aneb Radostné zpěvy adventní zde bude hrát a zpívat kantor Michael Pospíšil a žáci folklórního souboru. V 11.00, 13.00 a 15.00 hodin můžete zavítat na „Barokní roráte, aneb Radostné zpěvy adventní“ a po celý den na obchůzky Lucek a Perchty.
Stříbrná adventní neděle v KouřimiKlidnou náladu v Muzeu lidových staveb v Kouřimi bude rušit pouze Perchta a Lucky, které budou po celý den procházet skanzenem.
 
Příjemná atmosféra bude ve všech chalupách, kde se budou vyrábět vánoční ozdoby z tradičních materiálů. Vyrobíte si hvězdy ze skleněných perliček, drátěné ozdoby nebo nazdobíte perník. Řemeslné dílny pro výrobu vánočních ozdob využijí všech tradičních materiálů jako jsou sláma, drát, vinuté perle nebo skleněné perličky. Chybět nebude povídání o vánočních zvycích a návod na štědrovečerní čarování.
Kostel sv. Štěpána v Kouřimi

Kostel sv. Štěpána v Kouřimi

Již sedm a půl století je chrám sv. Štěpána Prvomučedníka v Kouřimi architektonickou i duchovní dominantou města. Stavba se dodnes zachovala v relativně autentické podobě, která napovídá mnohé o charakteru raně gotického stavitelství.

Zvonice s obrácenými zvony v Kouřimi

Zvonice s obrácenými zvony v Kouřimi

Obrácené zvony jsou v České republice pouze na dvou místech a jedním z nich je Kouřim. Po staletí se o církevních svátcích z jejích útrob rozeznívají zvony, zavěšené atypicky srdci vzhůru. Zvony se rozeznívají šlapáním.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech. Nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V průběhu roku se ve skanzenu konají rozmanité národopisné pořady.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika