Úvod > Aktuality > O prázdninách je hrad Kašperk otevřen také v pondělí

O prázdninách je hrad Kašperk otevřen také v pondělí

Vydáno 7. července 2019 Památky
V červenci a v srpnu 2019 je hrad Kašperk otevřen také v pondělí od 9:30 do 18:00 hodin, tak jako i v ostatních dnech v týdnu. Poslední prohlídka hradu začíná vždy v 17:00.

Hrad KašperkHrad Kašperk zůstává otevřený přes prázdniny netradičně i v pondělí. Hrad pro návštěvníky připravil prohlídky zaměřené na každodenní život na hradě i speciální prohlídky pro děti. Můžete se vydat na okruh Stavba hradu, Život na hradě a děti si mohou vybrat jestli se stanou rytířem či princeznou anebo stavitelem hradu.

I pejskaři jsou na hradě vítání. Se svým chlupatým miláčky můžete na prohlídku hradu za předpokladu, že je vás pejsek velký tak, že se vejde do tašky.

Hrad Kašperk nechal v roce 1356 založit český král a římský císař Karel IV. V prvé řadě proto, že potřeboval zajistit ostrahu zemské hranice se sousedním Bavorskem. Dalším důvodem byla panovníkova snaha ochránit zlatonosnou oblast Kašperských hor a zabezpečit nově zřízenou obchodní cestu nazvanou Zlatá stezka
 

Rozmarné léto i Enigmatické variace

KašperkV srpnu se můžete těšit na stejnojmenné divadelní představení spolku Kašpar, které již podruhé představí hru Rozmarné léto na nádvoří hradu Kašperk. Hrát se bude každý den od 30. 7. do 2. 8. 2019 přesně ve 21:00 hod.

Enigmatické variace, to je strhující dialog dvou herců a zároveň dlouholetých přátel v angažmá plzeňského Divadla J. K. Tyla – charismatického Martina Stránského a neméně zdatného Jana Maléře. Během představení se střídá napětí s humorem a dojde na odhalení mnoha tajemství. Samozřejmě jde o ženu! Martin Stránský byl za roli spisovatele Abela Znorka nominován na cenu Thalie 2011. Představení na hradě uvidíte 23. 8. 2019 od 19:00 hodin.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.